Hlavní navigace

DPH - dodání zboží na Slovensko

  • 46.135.87.---

    29. 11. 2017 13:20

    Dobrý den,

    prosím zkušené o radu.
    Vystavila jsem fakturu za zboží na Slovensko firmě, jejíž DIČ jsem zkontrolovala přes VIES (ano, platné DIČ) bez DPH. Ale odpověděli mi:
    1) že je to špatně, protože oni jsou podle §7a plátci DPH pouze pro nákup služeb, nikoli zboží
    2) že dle § 7a se registrují osoby, které přijímají nebo dodávají služby z/do jiného členského státu, při kterých se místo dodání určí podle §15 odst.1 a osobou povinnou platit daň je příjemce služby. Registrací se tyto osoby nestávají plátci daně. Jsou povinné platit daň při přijetí služby, ale nemají nárok na odpočet daně.
    S tím druhým bych souhlasila, ale s tím prvním?
    Poradí někdo prosím?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 11. 2017 16:00

      Evvka

      Mohu poprosit pani Janu.N nebo p. allli?
      >Dobrý den,
      >
      >prosím zkušené o radu.
      >Vystavila jsem fakturu za zboží na Slovensko firmě,
      >jejíž DIČ jsem zkontrolovala přes VIES (ano, platné DIČ)
      >bez DPH. Ale odpověděli mi:
      >1) že je to špatně, protože oni jsou podle §7a plátci
      >DPH pouze pro nákup služeb, nikoli zboží
      >2) že dle § 7a se registrují osoby, které přijímají
      >nebo dodávají služby z/do jiného členského státu, při
      >kterých se místo dodání určí podle §15 odst.1 a osobou
      >povinnou platit daň je příjemce služby. Registrací se
      >tyto osoby nestávají plátci daně. Jsou povinné platit
      >daň při přijetí služby, ale nemají nárok na odpočet
      >daně.
      >S tím druhým bych souhlasila, ale s tím prvním?
      >Poradí někdo prosím?
      >
      >Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).