Hlavní navigace

Příspěvek na bydlení

  • (neregistrovaný) 188.175.72.---

    29. 11. 2017 15:09

    Dobrý den, pokud si chci zažádat o příspěvek na bydlení a děti mají zatím trvalé bydliště u otce a uvádím jen sebe a příjem ze zaměstnání.
    Nebo by se vyplatilo uvádět i děti (měly by trvalé bydliště u mě)
    počítá se do příjmu o příspěvek na bydlení i alimenty?
    Nevím, která varianta se vyplatí více.
    Děkuji.
    KB

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 11. 2017 16:50

      Me. (neregistrovaný) 91.227.235.---

      Re: Příspěvek na bydlení
      zeptejte se na úřadu práce, který dávku vyplácí. To budou mít radost...

    • 29. 11. 2017 17:07

      .

      Re: Příspěvek na bydlení_TP dětí_výživné
      To si musíte sama propočítat. Zda mít v trvalém bydlišti matky hlášeny s trvalým pobytem i děti a pak započítávat i výživné, či naopak

      https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/obecne

      https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni

      Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře
      § 5 (1) Za příjem se pro účely stanovení rozhodného příjmu považují
      b) z příjmů, které jsou podle zákona o daních z příjmů osvobozeny od daně z příjmů, tyto příjmy:
      1. příjem přijatý v rámci plnění z vyživovací povinnosti ... pročíst na
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117#cast3

    • 29. 11. 2017 17:29

      KB (neregistrovaný) 188.175.72.---

      Re: Příspěvek na bydlení_TP dětí_výživné
      >>>Dobrý den, pokud si chci zažádat o příspěvek na
      >>>bydlení a děti mají zatím trvalé bydliště u otce a
      >>>uvádím
      >>>jen sebe a příjem ze zaměstnání.
      >>>Nebo by se vyplatilo uvádět i děti (měly by trvalé
      >>>bydliště u mě)
      >>>počítá se do příjmu o příspěvek na bydlení i
      >>>alimenty?
      >>>Nevím, která varianta se vyplatí více.
      >>>Děkuji.
      >>>KB
      >>
      >>zeptejte se na úřadu práce, který dávku vyplácí. To
      >>budou mít radost...
      >
      >To si musíte sama propočítat. Zda mít v trvalém
      >bydlišti matky hlášeny s trvalým pobytem i děti a pak
      >započítávat i výživné, či
      >naopak
      >
      děkuji, podívám se na to
      >https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/obecne
      >
      >https://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni
      >
      >Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře
      >§ 5 (1) Za příjem se pro účely stanovení rozhodného
      >příjmu považují
      >b) z příjmů, které jsou podle zákona o daních z příjmů
      >osvobozeny od daně z příjmů, tyto příjmy:
      >1. příjem přijatý v rámci plnění z vyživovací
      >povinnosti ... pročíst na
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117#cast3

    • 29. 11. 2017 19:13

      dann (neregistrovaný) 78.102.36.---

      Re: Příspěvek na bydlení_TP dětí_výživné
      Neskutečná s odpuštěním "vychcanost", nejen dotaz dole, ale i tady. Opravdu nechci ze svých daní přispívat na takovéto "potřebné". Tak, prosím, aspoň jim neraďte, jak nejlépe všechny okolo oškubat. Ono i to "porušení pracovní kázně" asi o něčem svědčí. Dnes je všude nedostatek pracovníků, berou i takové, které by nikdy jindy nepřijali, takže pokud chtějí vyhodit, tak to už fakt musí být !!

    • 29. 11. 2017 19:23

      KB (neregistrovaný) 188.175.72.---

      Re: Příspěvek na bydlení_TP dětí_výživné
      soudíte někoho o kom nic nevíte ani tu situaci, jsou tu jiní občané, kteří v tom umí chodit
      nebudu se k tomu už vyjadřovat a plýtvat svůj čas s lidmi jako jste Vy, o to jsem se tu neprosila, neumíte odpovědět, neodpovídejte a nepište tu blbosti

    • 29. 11. 2017 20:37

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Příspěvek na bydlení_TP dětí_výživné
      Nemyslím si, že by dann psal blbosti. Vyše dotazy vyzněly opravdu dost vyčůraně.... co se víc vyplatí...kde dostanu víc...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).