Hlavní navigace

Účetnictví elektronicky

 • (neregistrovaný) 2a00:1028:8380:----:----:----:----:----

  30. 11. 2017 12:56

  Dobrý den,
  prosím o konzultaci. Má firma povinnost mít všechny dokaldy papírově? jsem zvyklá, že mám vše vytisklé, vše schválené, popsané čísly a seřazené v šanonech. Nyní mi nový klient chce zavést že bych měla jen vše naskenované mailem. Neumím si představit jak by pak probíhala kontrola, jak bych se v tom vyznala. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? děkuji moc

  máme povinnot to mít vytištěné?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 11. 2017 13:21

   .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

   Re: účetnictví elektronicky
   OT. Zeptám se jinak - až bude kontrola probíhat např. za 10 let, bude mít z čeho prvotní doklady vyčíst a načíst? Bude mít v PC doby roku 2027 k dispozici stroje, které toto budou moci udělat? A hlavně, bude je mít k dispozici osoba, která je kontrolovaná?

   Máte v mechanice PC "šachtu" na čtení malých disket, které byly před pár lety hojně používané - a dnes po nich ani pes neštěkne? Mám u sebe v zásuvce skříňky hodně disket (velkých, malých, ...) z doby před 10 - 25 lety, které mi jsou ale úplně nanic - protože jsem si neschovala v provozuschopném PC, které by je nyní dokázalo načíst.

   Abych odpověděla na Vaši otázku. Ano, dokáži asi představit, že mi klient vše posílá doklady a podklady mailem. A že mám externí diskstation a pro každou firmu svého klienta disk do diskstation, do kterého daná data ukládám. Jen je to v tomto okamžiku (pro malou externí účetní) tak drahá záležitost, že na ni nemám a klienti mi kvůli tomu částku za mé služby nenavýší.

   Nedokáži si ale představit, že přílohy v mailu budou za 10 let přístupné a k přečtení. Takže za sebe - klienti doklady mailem posílají, přesto vše tisknu na "papír" a zakládám.

  • 30. 11. 2017 13:42

   mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

   Re: účetnictví elektronicky
   Já mám u jednoho klienta vzdálený přístup na jeho server, kde má uložená všechna data, další možností je uložit fakturu do účetního sw jako přílohu k zaúčtovanému dokladu, mnoho účetních programů to umožňuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).