Hlavní navigace

Faktura se splatnosti na dvakrát

• 185.194.70.---

30. 11. 2017 20:41

Dobrý den, prosím o radu jsme s.r.o., odběratel po nás chce vystavit fakturu za zboží, které mu budeme dodávat po novém roce, ale che uvést dvě splatnosti. Chce 50% z faktury zaplatit do 5.12.2017 a 50% mít splatnosti do 12.1.2018. V případě vystavení zálohové faktury by to bylo jasné, ale když chce rovnou fakturu na celou částku a splatnost na dvakrát, tak s tím jsem se ještě nikdy nesetkala. Můžu vůbec něco takového účetně správně udělat? a jak to mám zaúčtovat v podvojném účetnictví v případě že by byla faktura na částku 30.000,- a spadala by do přenesené daňové povinnosti? Moc děkuji za jakoukoli radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 12. 2017 9:25

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Re: Faktura se splatnosti na dvakrát
      není problém se splatností na dvakrát. Můžete uvést do nějaké poznámky na faktuře: splatnost dle smlouvy - datum xy, částka ...., datum xz, částk...

Spíš vidím problém v tom, že fakturujete zboží, které dodáte až v jiném roce. Už to zboží máte? Bude v inventuře? Co věrný obraz zachycený v účetnictví?

• 1. 12. 2017 10:02

MarketP88

Re: Faktura se splatnosti na dvakrát
      Moc děkuji za odpověď. A prosím jak mám takovou fakturu zaúčtovat v podvojném účtu? Ne zboží budeme mít pravděpodobně v nové, roce. jedná se konkrétně o fakturu za garážová vrata a montáž, která budou vyrobena a namontována až příští rok. V takovém případě to není možné zákazníkovi vystavit fakturu již v tomto roce i když vrata budeme mít na skladě až v roce příštím?jako výnos příštího období nebo něco takového? Moc děkuji za odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).