Hlavní navigace

Změněná pracovní schopnost sleva §35ZDP

  • 93.99.200.---

    4. 12. 2017 23:49

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, zda lze na zaměstnance, který má "změněnou pracovní schopnost" uplatnit slevu na dani podle § 35 ZDP ve výši 18.000 Kč. Zaměstnanec nepobírá invalidní důchod. Kde to prosím najdu v zákoně ? Děkuji předem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2017 0:38

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Změněná pracovní schopnost sleva §35
      § 67 zákona č. 435/2004 Sb.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-435#cast3
      ...........

      Zákon 436/2004 Sb.
      ČÁST DVACÁTÁ Změna zákona o daních z příjmů
      Čl. XXI

      2. V § 35 odst. 1 písm. a) se slova "se změněnou pracovní schopností33)" nahrazují slovy "se zdravotním postižením, s výjimkou zaměstnance s těžším zdravotním postižením33)".

      Poznámka pod čarou č. 33) zní:

      "33) § 67 zákona č. 435/2004 Sb.".

      3. V § 35 odst. 1 písm. b) se slova "se změněnou pracovní schopností" zrušují.

      4. V § 35 odst. 1 písm. c) se slova "nejméně 20 zaměstnanců, u nichž podíl zaměstnanců se změněnou pracovní schopností a zaměstnanců se změněnou pracovní schopností s těžším zdravotním postižením" nahrazují slovy "nejméně 25 zaměstnanců, u nichž podíl zaměstnanců, kteří jsou osobami se zdravotním postižením33)".

      5. V § 35 odst. 2 se slova "se změněnou pracovní schopností a zaměstnanců se změněnou pracovní schopností s těžším zdravotním postižením," nahrazují slovy "se zdravotním postižením,33)".

      6. V § 35 odst. 4 se slova "zaměstnanců se změněnou pracovní schopností" nahrazují slovy "zaměstnanců, kteří jsou osobami se zdravotním postižením,33)".

      7. V § 39 písm. c) se slova "nejméně 20 zaměstnanců, u nichž podíl pracovníků se změněnou pracovní schopností" nahrazují slovy "nejméně 25 zaměstnanců, u nichž podíl zaměstnanců, kteří jsou osobami se zdravotním postižením33)".


      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-436#cast20
      ...........

    • 5. 12. 2017 16:07

      Petra21

      Re: Změněná pracovní schopnost sleva §35
      Děkuji. Takže jestli to dobře chápu, tak dle § 67 se za osobu zdravotně postiženou považuje i osoba zdravotně znevýhodněná, zaměstnavatel má tak na takového zaměstnance nárok na slevu dle § 35.

    • 5. 12. 2017 16:15

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Změněná pracovní schopnost sleva §35
      "změněnou pracovní schopnost" ... nyní již zastaralý význam, který v ZPD nenajdete

      Musíte řešit, co je v současné době platné. Pokud máte doklad, kde je uvedeno že má zaměstnanec "změněnou pracovní schopnost" , tak nemáte pro uplatnění slevy na dani NIC.

      Co máte přesně v ruce?

    • 5. 12. 2017 21:51

      Petra21

      Re: Změněná pracovní schopnost sleva §35
      Dnes jsem dostala rozhodnutí z ÚP,že se uznává osobou zdravotně znevýhodněnou podle § 67 odst.2 písm.c) a odst.3. V zákoně je pod tímto § uvedeno, že se jedná o osobu zdravotně postiženou a §35 ZDP uvádí zaměstnance se zdravotním postižením. Takže by měl být nárok na slevu dle §35. Nebo jsem to pochopila špatně ? Děkuji za názor zkušenější

    • 6. 12. 2017 17:43

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: osoba zdravotně znevýhodněná + sleva
      Nejsem zkušenější. Ale víte v čem je problém? Ve Vašem dotazu.

      Protože na dotaz " Změněná pracovní schopnost " se prostě v současné době nedá správně odpovědět.

      PS. Je to něco jako "Výpověď dohodou" :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).