Hlavní navigace

Povinnost EET a prodej majetku

  • (neregistrovaný) 185.162.27.---

    8. 12. 2017 9:07

    Dobrý den,
    naše společnost má povinnost EET, ale jelikož uskutečňujeme všechny platby na účet, tak EEt nemáme zřízený. Momentálně prodáváme automobil, který máme v majetku a mám otázečku. Lze přijmout za prodej tohoto majetku hotovost a neevidovat EEt nebo ani prodej majetku bez EET nelze?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 12. 2017 9:11

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: povinnost EET a prodej majetku
      Na tento příjem by se mohl vztahovat 112/2016 Sb.
      § 6 / a / 2 nebo
      § 6 / b / 2

      § 6 Rozhodný příjem
      (1) Rozhodným příjmem se pro účely tohoto zákona rozumí

      a) u poplatníka daně z příjmů fyzických osob příjem ze samostatné činnosti, která je podnikáním, s výjimkou příjmu, který
      1. není předmětem daně z příjmů,
      2. je z hlediska obvykle přijímaných tržeb ojedinělý nebo
      3. podléhá dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně, nebo

      b) u poplatníka daně z příjmů právnických osob příjem z činnosti, která je podnikáním, s výjimkou příjmu, který
      1. není předmětem daně z příjmů,
      2. je z hlediska obvykle přijímaných tržeb ojedinělý,
      3. podléhá dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně nebo
      4. podléhá dani ze samostatného základu daně.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-112

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).