Hlavní navigace

Opožděná registrace k DPH

  • (neregistrovaný) 176.107.123.---

    8. 12. 2017 19:59

    Dobrý den,
    klient mi donesl se zpožděním doklady a já dnes zjistila, že již do 15.11. měl podat přihlášku k registraci k DPH (Obrat překročen 13.10.) Od 1.12. musí tedy již fakturovat s DPH. Zajímá mne, zda nás tedy FÚ zaregistruje zpětně. Jde mi hlavně o to, zda budou mít naši odběratelé nárok na odpočet DPH z našich faktur.
    Moc děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 12. 2017 20:05

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Opožděná registrace k DPH
      Dokud nebudete mít registraci od FÚ potvrzenou je klient ve špatné situaci
      https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1546037

    • 8. 12. 2017 20:23

      Eva J. (neregistrovaný) 176.107.123.---

      Re: Opožděná registrace k DPH
      Děkuji za rychlou reakci. Chápu to tedy správně tak, že DPH budeme ze zákona povinni odvádět, ale na vstupu si nebudeme moci do rozhodnutí o registraci uplatnit nárok na odpočet (s vyjímkami samozřejmě) a stejně tak naši odběratelé nebudou moci uplatnit nárok na odpočet? Registraci jsem již dnes elektronicky podala, ovšem hzhledem k nadcházejícím svátkům neočekávám nějakou rychlou odezvu.

    • 9. 12. 2017 0:41

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: "Maličko" opožděná registrace k DPH
      Podáte, resp. podali jste registraci k DPH "ze zákona". Pozdě, ale přece
      V prvním přiznání k DPH (tj. podle Vašich informací za prosinec 2017) uplatníte odpočet "ze zásob a z obchodního majetku" dle § 79 ZDPH.

      Dle mého názoru od data, kdy jste plátci DPH dle Zákona o DPH, nejen budete odvádět z uskutečněných plnění DPH, ale budete mít i nárok na odpočet z přijatých plnění (zjednodušeně řešeno).

      S vyjímkou případů, kdy Vaše uskutečněná plnění spadají pod PDP.
      Spadají Vaše uskutečněná plnění pod PDP?

      K PDP - ZDPH § 92a
      (3) Režim přenesení daňové povinnosti v případě, že plátce, který poskytnul nebo přijal zdanitelné plnění, nesplnil svou registrační povinnost ve stanovené lhůtě, nelze použít do dne nabytí právní moci rozhodnutí, kterým je registrován jako plátce.

      PS. Máte "k pomoci" svého daňového poradce?

    • 9. 12. 2017 9:05

      Eva J. (neregistrovaný) 176.107.123.---

      Re: "Maličko" opožděná registrace k DPH
      V režimu PDP dosud žádné služby neposkytujeme.
      Děkuji za rady, s podrobnostmi se obrátím se na daňového poradce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).