Hlavní navigace

Daňové přiznání

  • (neregistrovaný) 194.228.79.---

    10. 12. 2017 16:56

    Prosím o zodpovězení otázky:

    jestli že jsem v jednom roce byl zaměstnán u více zaměstnavatelů na hpp a dpp, které se nepřekrývali.

    Daňové přiznání, za mě vyřídí poslední zaměstnavatel? Musím doložit, nějaké potvrzení z předchozích zaměstnání?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2017 17:38

      katka2 (neregistrovaný) 81.32.47.---

      Re: Daňové přiznání
      Měl jste u všech podepsané růžové Prohlášení?

    • 10. 12. 2017 17:51

      Mari87 (neregistrovaný) 194.228.79.---

      Re: Daňové přiznání
      Nejspíše ano, co by mě čekalo, kdyby u některého u zaměstnavatelů neměl?

    • 10. 12. 2017 18:34

      katka2 (neregistrovaný) 81.32.47.---

      Re: Daňové přiznání
      §38g(2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník učinil u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.

    • 10. 12. 2017 18:35

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Daňové přiznání
      Kdyby u některého zaměstnavatele nebylo podepsané prohlášení poplatníka a byla srážena zálohová daň, je povinnost podat daňové přiznání. V každém případě zaměstnavatel nebude za vás vyřizovat daňové přiznání. To je povinností poplatníka, tedy Vás. Vy byste jenom mohl případně požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování do 15.2.2017.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).