Hlavní navigace

Mateřská dovolená

• (neregistrovaný) 31.133.12.---

14. 12. 2017 10:11

Dobrý den, prosím o pomoc z čeho se vypočítává mateřská. Pracuji na částečný úvazek a potřebovala bych samozdřejmě hezké peníze. Mám si sehnat ještě jeden částečný úvazek, jak by se to počítalo, když by byly dva částečný? Nebo by bylo lepší tuto ukončit a najít si narychlo nějakou práci na hlavní pracovní úvazek a jak dlouho tam stačí pracovat? Moc Vám děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 12. 2017 10:42

xy5

Re: mateřská dovolená
      Mateřská dovolená je volno u zam-tele, Vám jde asi o PPM. Vy už jste těhotná? Pokud nejste, tak nikdo neví, co nová vláda předloží ke schválení.

• 14. 12. 2017 11:51

Gringi (neregistrovaný) 31.133.12.---

Oprava: o PPM mi jde a jsem těhotná, poradíte mi co je výhodné

• 14. 12. 2017 11:56

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/penezita-pomoc-v-materstvi.htm

Pokud splňujete podmínky pro výplatu dávky, tak se dávka vypočítává z posledního zaměstnání - výpočet dle hrubé mzdy za poslední rok.

• 14. 12. 2017 11:59

Líba (neregistrovaný) 109.81.211.---

Obávám se, že v druhém pracovním poměru byste musela mít také splněných 270 pojištěných dnů v posledních dvou letech před nástupem na PPM.

Při hledání nového místa musíte vzít v úvahu, že ochranná lhůta je jen tak dlouhá, jak dlouho trvá pracovní poměr. Maximálně 180 dnů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).