Hlavní navigace

Nemovitost darem a vklad do účetnictví

  • (neregistrovaný) 93.181.123.---

    15. 12. 2017 10:34

    Dobré dopoledne, prosím, pokud mi bude darována nemovitost a já ji vložím oceněnou odhadem do podnikání, mohu odepisovat? Pokud ano - kolika procenty?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2017 10:43

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: nemovitost darem a vklad do účetnict
      ZDP § 27 Hmotným majetkem vyloučeným z odpisování je
      j) hmotný majetek nabytý darováním, plněním ze svěřenského fondu nebo z rodinné fundace, jehož nabytí bylo od daně z příjmů osvobozeno nebo nebylo předmětem daně.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

      Bude toto darování osvobozeno od daně z příjmu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).