Hlavní navigace

Spravedlivé zvýšení mzdy

• (neregistrovaný) 185.148.172.---

18. 12. 2017 8:40

Dobrý den, navyšovali jsme zaměstnancům mzdu v %.
    Přijde mi to tak spravedlivé.
    Při minulém zvýšení se přidávala všem pevná částka. Ale při rozdílné mzdě se někomu zvýšilo o 3,2 někomu o 3,6 %, proto jsem letos prosadila navýšení v %.
    Myslím si, že když má člověk jinou kvalifikaci, odpovědnost, takže i při navyšování mzdy by to mělo být vidět.
    Dnes jsem si od jedné kolegyně vyslechla, že je to pěkně nespravedlivé, že bychom měli mít přidáno stejně, vcelku si nedala vysvětlit že asi účetní by měla mít přidáno jinak než dělnice :-(.
    Když přece budu přidávat všem pevnou částku, tak se za chvíli k sobě platem hodně přiblížíme.
    Děkuji za názor, potřebuji jen vědět že v % je to správně a spravedlivé :-).

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2017 8:49

III (neregistrovaný) 46.227.168.---

Re: Spravedlivé zvýšení mzdy
      >Dobrý den, navyšovali jsme zaměstnancům mzdu v %.
      >Přijde mi to tak spravedlivé.
      >Při minulém zvýšení se přidávala všem pevná částka.
      >Ale při rozdílné mzdě se někomu zvýšilo o 3,2 někomu o
      >3,6 %, proto jsem letos prosadila navýšení v %.
      >Myslím si, že když má člověk jinou kvalifikaci,
      >odpovědnost, takže i při navyšování mzdy by to mělo být
      >vidět.
      >Dnes jsem si od jedné kolegyně vyslechla, že je to
      >pěkně nespravedlivé, že bychom měli mít přidáno stejně,
      >vcelku si nedala vysvětlit že asi účetní by měla mít
      >přidáno jinak než dělnice :-(.
      >Když přece budu přidávat všem pevnou částku, tak se za
      >chvíli k sobě platem hodně přiblížíme.
      >Děkuji za názor, potřebuji jen vědět že v % je to
      >správně a spravedlivé :-).
      >

Ano, v % je to správně. To jsou obvykle ty kecy o stejných žaludcích. Já to vždy hodnotím tak - koho lze rychle zastoupit, koho ne. Uklízečku může zastoupit prakticky každý. Skladnici po krátkém zaučení také, revizního technika ani za několik let. Revizní technik se musí , na rozdíl od uklizečky nebo skladnice neustále vzdělávat, vykonává zkoušky atd. Takže podle toho musí být také hodnoceni a nemohou se nůžky mezi mzdou zavírat. Tak , jak je to mnohdy teď - zvyšuje se minimální mzda, tím i zaručená mzda, ale ti , byli lehce nad ní, mohou být teď na stejné úrovni.
      >

• 19. 12. 2017 11:18

Michaela S. (neregistrovaný) 92.61.80.---

Re: Spravedlivé zvýšení mzdy
      Správně je to, kterou skupinu zaměstnanců chce zaměstnavatel podpořit. Dělení na účetní a dělníky není moc šťastné, protože může být dělník, který bude v zodpovědnosti práce, zastupitelnosti či zaučením třeba skladovou účetní dalece převyšovat.

Jestli řešíte rozdíl mezi přidám 0,4 % tak to bude částka okolo stovky, ne? Tak to je taková částka, že snad mohli dostat přidáno všichni stejně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).