Hlavní navigace

Dar školce-účtování?

  • (neregistrovaný) 91.227.235.---

    18. 12. 2017 9:06

    Dobrý den,
    prosím o konzultaci ohledně darů. SRO daruje zboží do školky (hračky) formou darovací smlouvy. Jak bude vypadat účtování? Předpis na základě smlouvy (asi interní doklad) 543/132? Ke zboží bude vystaven jen dodací list, možná výdejka.
    Platí stále, že si sro může odečíst v DPPO až 10% základu daně?
    Btw a co s tou 543, jak ji pak vynuluju?
    Děkuji za Vaše reakce, toto jsem zatím neúčtovala...
    Prima den,
    Me.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2017 9:33

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dar školce-účtování?
      ZDP § 20 Základ daně a položky snižující základ daně
      8) Od základu daně sníženého podle § 34 lze odečíst hodnotu bezúplatného plnění poskytnutého ..... V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně sníženého podle § 34. ....
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

      Není důvod "nulovat" účet 543, stále to bude náklad dané společnosti. Bez ohledu na to, zda bude v DAP uveden jaké snížení základu daně, či nebude.

      Pokud je společnost plátcem DPH, tak nezapomeňte také na
      ZDPH § 14 odst. 3) písmeno a)

    • 18. 12. 2017 9:40

      Me. (neregistrovaný) 91.227.235.---

      Re: Dar školce-účtování?
      >>Dobrý den,
      >>prosím o konzultaci ohledně darů. SRO daruje zboží do
      >>školky (hračky) formou darovací smlouvy. Jak bude
      >>vypadat účtování? Předpis na základě smlouvy (asi
      >>interní
      >>doklad) 543/132? Ke zboží bude vystaven jen dodací
      >>list, možná výdejka.
      >>Platí stále, že si sro může odečíst v DPPO až 10%
      >>základu daně?
      >>Btw a co s tou 543, jak ji pak vynuluju?
      >>Děkuji za Vaše reakce, toto jsem zatím neúčtovala...
      >>Prima den,
      >>Me.
      >
      >
      >ZDP § 20 Základ daně a položky snižující základ daně
      >8) Od základu daně sníženého podle § 34 lze odečíst
      >hodnotu bezúplatného plnění poskytnutého ..... V úhrnu
      >lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně sníženého
      >podle § 34. ....
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >
      >Není důvod "nulovat" účet 543, stále to bude náklad
      >dané společnosti. Bez ohledu na to, zda bude v DAP
      >uveden jaké snížení základu daně, či nebude.
      >
      >Pokud je společnost plátcem DPH, tak nezapomeňte také
      >na
      >ZDPH § 14 odst. 3) písmeno a)
      >
      >Děkuji za odpověď. ANo je plátce DPH. Zboží původně vložil společník při vzniku sro. Bylo účtováno bez DPH. Nyní budeme darovat a + DPH?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).