Hlavní navigace

Překladatelské služby od firmy z EU aDPH

  • (neregistrovaný) 82.100.0.---

    19. 12. 2017 7:34

    Rumunská firma mi poslala fa za překladatelské služby pro eschop, nejsou plátci, co s tím, neměli by mít registraci k DPH, když dělají služby pro s.r.o v Česku? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 12. 2017 12:22

      allli

      Re: překladatelské služby od firmy z EU
      pokud nemáte v Rumunksu provozovnu, které dodavatel službu poskytl, pak se měl v Rumunsku registrovat k DPH
      ale zřejmě je nedonutíte
      podle §108/1/c ZDPH jste povinni odvést DPH na výstupu a při použití plnění pro ek. činnost máte zároveň nárok na odpočet DPH
      pokud se nebudou registrovat, uvedete v ř. 12 a 43 přiznání a KH A.2 (bez DIČ, propustná chyba při neuvedení DIČ je tolerována)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).