Hlavní navigace

Bonus na děti

  • (neregistrovaný) 185.91.165.---

    29. 12. 2017 11:07

    Dobrý den, abych si mohl uplatnit daňový bonus na děti, musím mít příjem 66. tisíc. Myslí se tím čistý příjem nebo obrat? Jsem OSVČ vedlejší činnost se starobním důchodem. Děkuji Jiří

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 12. 2017 11:22

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: bonus na děti
      Příjem - tedy příjmy za OSVČ. Ve Vaší formulaci asi obrat. Jde o částku, kterou uvádíte jako příjmy do přílohy č.1 daňového přiznání. Tuto částku pak upravujete o výdaje....

    • 29. 12. 2017 11:51

      jiřík (neregistrovaný) 185.91.165.---

      Re: bonus na děti
      a mohu si vnoučata uplatnit, když jeden rodič pracuje v zahraničí a nemá v ČR příjmy a druhý rodič má příjmy nedostatečné, nemá příjem 66 tisíc. děkuji

    • 29. 12. 2017 13:35

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: bonus na vnuka
      §35c zákon o daních z příjmů

      Máte s vnuky společnou domácnost?

      Rodič, co pracuje v zahraničí, nepodává v ČR přiznání?

      Váš případ není zrovna jednoduchý, zvažte konzultaci s daňovým poradcem. Netroufám si odpovědět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).