Hlavní navigace

Roční zúčtování

  • (neregistrovaný) 77.240.99.---

    30. 12. 2017 20:38

    Dobrý den,
    od ledna nastupuji do nového zaměstnání.Kde si mám požádat o roční zúčtování?U bývalého zaměstnavatele,kde jsem byl do 31.12.2017 a nebo u nového,kde nastupuji 2.1.2018.Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 12. 2017 21:30

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Roční zúčtování
      Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů
      § 38ch Roční zúčtování záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a daňového zvýhodnění

      (1) Poplatník, který ve zdaňovacím období pobíral mzdu pouze od jednoho nebo od více plátců daně postupně včetně mezd zúčtovaných nebo vyplacených poplatníkovi těmito plátci dodatečně v době, kdy poplatník pro ně již nevykonával činnost, ze které plyne příjem ze závislé činnosti, a učinil u těchto plátců prohlášení k dani podle § 38k odst. 4 a 5, může požádat o provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění ...p.o.s.l.e.d.n.í.h.o... z uvedených plátců daně, a to nejpozději do 15. února po uplynutí zdaňovacího období. Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění neprovede plátce u poplatníka, který podá nebo je povinen podat přiznání k dani.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

    • 30. 12. 2017 22:45

      Karrel (neregistrovaný) 77.240.99.---

      Re: Roční zúčtování
      Děkuji,ale bohužel pořád nevim.Co to znamená u posledního?U nového?

    • 30. 12. 2017 23:33

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Roční zúčtování
      Posledního kterého jste měl v roce, za který chcete zpracovat rzd.

    • 31. 12. 2017 8:31

      Karrel (neregistrovaný) 77.240.99.---

      Re: Roční zúčtování
      >>>>Dobrý den,
      >>>>od ledna nastupuji do nového zaměstnání.Kde si mám
      >>>>požádat o roční zúčtování?U bývalého
      >>>>zaměstnavatele,kde
      >>>>jsem byl do 31.12.2017 a nebo u nového,kde nastupuji
      >>>>2.1.2018.Děkuji za odpovědi.
      >>>
      >>>
      >>>Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů
      >>>§ 38ch Roční zúčtování záloh na daň z příjmů
      >>>fyzických osob ze závislé činnosti a daňového
      >>>zvýhodnění
      >>>
      >>>(1) Poplatník, který ve zdaňovacím období pobíral
      >>>mzdu
      >>>pouze od jednoho nebo od více plátců daně postupně
      >>>včetně mezd zúčtovaných nebo vyplacených poplatníkovi
      >>>těmito plátci dodatečně v době, kdy poplatník pro ně
      >>>již
      >>>nevykonával činnost, ze které plyne příjem ze závislé
      >>>činnosti, a učinil u těchto plátců prohlášení k dani
      >>>podle § 38k odst. 4 a 5, může požádat o provedení
      >>>ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění
      >>>...p.o.s.l.e.d.n.í.h.o... z uvedených plátců daně, a
      >>>to nejpozději
      >>>do 15. února po uplynutí zdaňovacího období. Roční
      >>>zúčtování záloh a daňového zvýhodnění neprovede
      >>>plátce
      >>>u
      >>>poplatníka, který podá nebo je povinen podat přiznání
      >>>k dani.
      >>>
      >>>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >>Děkuji,ale bohužel pořád nevim.Co to znamená u
      >>posledního?U nového?
      >
      >Posledního kterého jste měl v roce, za který chcete
      >zpracovat rzd.

      Moc děkuji za odpověď a Váš čas.
      >

    • 31. 12. 2017 12:10

      MJ (neregistrovaný) 93.185.11.---

      Re: Roční zúčtování
      Dobrý den, požádáte posledního zaměstnavatele z roku 2017. Musíte mu však doložit všechna potvrzení o zdanitelných příjmech od předchozích zaměstnavatelů, které jste měl v roce 2017 (aby byl celý rok podložen), jinak si budete muset podat daňové přiznání sám.

    • 31. 12. 2017 13:54

      Karrel (neregistrovaný) 77.240.99.---

      Re: Roční zúčtování
      Děkuji.Celý rok jsem byl zaměstnán u jedné firmy až od ledna nastupuji do nové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).