Hlavní navigace

Odpis pohledávky

  • (neregistrovaný) 109.81.211.---

    2. 1. 2018 20:48

    Dobrý den,
    prosím o radu. Máme pohledávku od jednoho dlužníka na cca 2tis. (spl. 06/2014). Můžeme ji odepsat a zaúčtovat tímto způsobem 546/311 daňově nebo musí jít nedaňově? Vymáhána soudně nebyla. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 1. 2018 7:28

      allli

      Re: Odpis pohledávky
      pokud nemáte uznání dluhu a pohledávka vznikla po 1.1.2014, je promlčena a můžete odepsat jedině nedaňově - viz §24/2/y ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).