Hlavní navigace

Chyba v VZZ 2016

• (neregistrovaný) 81.19.3.---

5. 1. 2018 9:31

Dobrý den, dovolím si zopakovat dotaz, včera jsem ho vložila do jiné diskuse. moc prosím o názory zkušených.
    Zaúčtováno je vše v pořádku, dopad do daně z příjmů není, ale přišla jsem na to, že v loni byla zák.op.položka k pohledávkám ve VZZ vykázána na řádku E.1.2. místo na řádku E.3. vůbec nevím,jak k tomu došlo. moc prosím o radu, jak byste řešili? nechat tak a letos vykázat minulé období na správném řádku nebo nechat na stejně chybném řádku i letos, to min.období myslím? budu vděčná za každou radu.děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2018 10:22

m. (neregistrovaný) 81.19.3.---

Re: Chyba v VZZ 2016
      moc prosím, nikdo neporadí, jak by postupoval, jsem z toho docela špatná.moc děkuji

• 5. 1. 2018 10:36

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Sama bych postupovala tak, že bych ve výkazu roku 2017 uvedla uvedenou částku ve sloupci minulé účetní období do správného řádku (E.3.) a tuto skutečnost bych okomentovala v Příloze v účetní závěrce.

Pokud by se jednalo o vysokou částku z pohledu hladiny významnosti, tak bych určitě ještě soukromě konzultovala tento postup u auditorky.

Vloni jsem také u svého účetní SW zjistila pár chyb ve výkazech. Bylo to nejspíše způsobeno změnou ve struktuře výkazů roku 2015 a roku 2016.

• 5. 1. 2018 10:55

m. (neregistrovaný) 81.19.3.---

Dvojtečko, mockrát děkuji. jsem vděčná, za jakýkoliv názor, postupovala bych také tak.opravdu děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).