Hlavní navigace

Rodičovský příspěvek

• (neregistrovaný) 89.111.111.---

5. 1. 2018 11:07

Dobrý den,
    prosím o radu. Dne 2.8.2018 budou dceři 3 roky - do té doby mám tedy nárok na rodičovský příspěvek. Jsem opět těhotná, termín porodu mám 4.8.2018, chci se zeptat, zda je nutné si nyní výši rodičovského příspěvku na první dítě zvýšit nebo jej ponechat tak jak je s tím, že na příspěvek na druhé dítě přejdu plynule. Zaměstnavatele budu co nejdříve informovat o tom, že do práce tedy nenastoupím, od něho už žádné dávky pobírat nebudu, chápu to dobře?

Děkuji, L.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2018 11:12

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Re: Rodičovský příspěvek
      A to nebudete na druhé dítě mít nárok na peněžitou podporu v mateřství?
      Rodičovský příspěvek můžete čerpat do celkové částky 220 000 Kč, nejdéle do 4 let věku tohoto dítěte. Kolik budete mít z celkové částky vyčerpáno před nástupem na mateřskou dovolenou?

• 5. 1. 2018 11:44

LucieD. (neregistrovaný) 89.111.111.---

Re: Rodičovský příspěvek
      Nevím jak toto je, musím zjistit tedy na OSSZ. Měla jsem vzato, že mám nárok na PPM u prvního dítěte, u druhého již ne, když mi hned po skončení RP (na 3 roky) začně běžet další...

• 5. 1. 2018 11:59

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Re: Rodičovský příspěvek ukončení_2.dítě
      Možná v některém níže uvedeném odkazu najdete potřebné odpovědi, jsou tam proměnné např. v návaznosti na to, zda stále máte zaměstnavatele, kolik máte vyčerpáno rodičovského příspěvku atd.

http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2014/2014-09-04-materstvi-a-pece-o-deti-prinasi-ruzne-situace-cssz-radi-jak-v-nekterych-z-nich-postupovat.htm

https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena/materska-dovolena-s-druhym-ditetem-aneb-na-co-ma-rodic-narok

• 5. 1. 2018 12:15

Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

Jestli jste měla nárok na PPM u prvního dítěte a máte stále stejného zaměstnavatele, tak není žádný důvod k tomu, abyste teď PPM nebrala. Protože na ni nastoupíte 6 až 8 týdnů před předpokládaným datem porodu, o možnosti předčasného porodu ani nemluvím, tak doporučuji zvednout výši RP a dočerpat co nejrychleji.

• 5. 1. 2018 17:46

LucieD. (neregistrovaný) 89.111.111.---

Děkuji všem za odpovědi, moc mi to pomohlo. L.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).