Hlavní navigace

Prohlášení k dani

• (neregistrovaný) 195.39.54.---

5. 1. 2018 14:08

Dobrý den,
    za chvíli se mi začnou sbíhat zaměstnanci ohledně prohlášení poplatníka daně na rok 2018 a z důvodu ročního zúčtování. Nevím, jak přesně je to s novými tiskopisy, prosím zkušenější o posouzení, jestli je můj názor správný:

ten, kdo má nedopsaný tiskopis co byl původně na tři roky, v něm může pokračovat dále. Ten komu skončil, má tedy tři roky již vyplněné (u mě asi tak 80 % lidí), by si měl vyplnit už jen ten nový jednoroční a o zúčtování bude žádat ještě na tom původním...

A nebo může znovu použít nový tříletý tiskopis od začátku (což by mi hodně usnadnilo práci)? Podotýkám že nemám žádné cizince atd.

Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2018 14:19

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Re: Prohlášení poplatníka daně od 2018
      Kopíruji výňatek - sdělení GFŘ

Sdělení pro plátce daně ze závislé činnosti k tiskopisu Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti

"K aktuální (doposud používané) podobě Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti sdělujeme, že vydaný vzor č. 25 a vzory předchozí (na tři zdaňovací období) bude možné i nadále využívat u zaměstnanců, kteří budou činit prohlášení k dani pouze listinnou formou. U zaměstnanců, kteří uplatňují daňové zvýhodnění je využitelný vzor č. 24 a 25, u daňových nerezidentů ČR doporučujeme nepoužívat vzory nižší než je vzor tiskopisu č. 25. Uvedený vzor tiskopisu č. 25 zůstane i nadále k dispozici v databázi daňových tiskopisů pod zdaňovacím obdobím 2017, tzn. lze ho z databáze stáhnout, či přímo vytisknout a použít i pro další zdaňovací období."

http://www.financnisprava.cz/cs/danove-tiskopisy/upozorneni-mf-k-tiskopisum/Sdeleni-tiskopis-Prohlaseni-poplatnika-DPFO-ze-zav-2018-8812

• 5. 1. 2018 14:28

Katka00 (neregistrovaný) 195.39.54.---

Re: Prohlášení poplatníka daně od 2018
      Děkuji, to je dobře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).