Hlavní navigace

DE - nákup PHM

  • (neregistrovaný) 80.188.217.---

    9. 1. 2018 9:39

    Poradíte mi prosím ohledně vedení DE a účtování nakoupených PHM? Jsme přepravní firma, phm co se koupí to se projede. Účtovala jsem doteď jako nákup materiálu, ale dočetla jsem se, že v tomto případě by mělo být v ost. režii. Je to chybně? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2018 10:34

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: DE - nákup PHM
      eviduji jako režii, ale v zásadě v DE jde o to, zda bylo uhrazeno a zda je to výdej ovlivňující základ daně nebo ne....

    • 9. 1. 2018 12:18

      ppp (neregistrovaný) 80.188.217.---

      Re: DE - nákup PHM
      Děkuji, já právě někde vyčetla, že by to mohlo být vyhozeno z daň. výdajů, ale to asi zase zbytečně plaším.

    • 9. 1. 2018 12:24

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: DE - nákup PHM
      viz §7b ZDP
      Daňovou evidencí se pro účely daní z příjmů rozumí evidence pro účely stanovení základu daně a daně z příjmů. Tato evidence obsahuje údaje o

      a) příjmech a výdajích, v členění potřebném pro zjištění základu daně
      ...............................................................................................

      a pro zjištění základu daně máte PHM v daňových výdajích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).