Hlavní navigace

Vystavená faktura před zahájením činnost

  • (neregistrovaný) 213.192.19.---

    9. 1. 2018 9:45

    Dobrý den, jak byste postupovali v případě, že OSVČ vystavila fakturu za provedenou práci před datem zahájení činnosti? Děkuji za pomoc a přeji hezký den, PŠ.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2018 10:35

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Vystavená faktura před zahájením čin
      Evidovala bych jako zdanitelný příjem.

    • 9. 1. 2018 11:37

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Vystavená faktura před zahájením čin
      OSVČ vede účetnictví, DE, nebo uplatňuje výdaje procentem z příjmů dle 7/7 ZDP? Platba podle zmiňované faktury byla přijata před či po zahájení činnosti?

      Datum zahájení činnosti je stejné, nebo jiné jak datum na živnostenském oprávnění? Činnost OSVČ vedlejší nebo hlavní?

      Jde Vám pouze o daně, nebo budete řešit i sociální a zdravotní pojištění?

    • 9. 1. 2018 12:07

      (neregistrovaný) 213.192.19.---

      Re: Vystavená faktura před zahájením čin
      >>>>>Dobrý den, jak byste postupovali v případě, že OSVČ
      >>>>>vystavila fakturu za provedenou práci před datem
      >>>>>zahájení činnosti? Děkuji za pomoc a přeji hezký den,
      >>>>>PŠ.
      >>>>
      >>>>Evidovala bych jako zdanitelný příjem.
      >>>Normálně pod §7? Děkuji
      >>
      >>Ano.
      >
      >OSVČ vede účetnictví, DE, nebo uplatňuje výdaje
      >procentem z příjmů dle 7/7 ZDP? Platba podle zmiňované
      >faktury byla přijata před či po zahájení činnosti?
      Podle toho jak mu to vyjde. Od 4/2017 je živ.oprávnění, ale faktura byla vystavena (a práce provedeny) ve 3/2017.
      >
      >Datum zahájení činnosti je stejné, nebo jiné jak datum
      >na živnostenském oprávnění? Činnost OSVČ vedlejší
      >nebo hlavní?
      Od 4/2017 OSVČ hlavní, předtím na ÚP.
      >
      >Jde Vám pouze o daně, nebo budete řešit i sociální a
      >zdravotní pojištění?
      Bude se řešit i SP a ZP.
      Děkuji
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).