Hlavní navigace

Daň při darování pozemku

  • (neregistrovaný) 90.178.39.---

    9. 1. 2018 10:12

    Dobrý den,
    dcera žije s přítelem 4 roky ve společné domácnosti.Ten nyní koupil stavební pozemek a polovinu chce darovat dceři.Bude tento dar osvobozen od daně z příjmu?Všude čteme ,že je osvobozen když spolu žijí,ale notář jim sdělil,že daň platit musí.
    Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2018 17:07

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Daň při darování pozemku
      §10/3písm.c) ZDP osvobození bezúplatných příjmů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).