Hlavní navigace

Dálkové studium - úleva na dani

  • (neregistrovaný) 93.91.150.---

    11. 1. 2018 14:56

    Dobrý den.
    Prosím o objasnění informace od naší p. účetní :
    je mi 46 let a v loňské roce jsem začala studovat na UJEP pro zvýšení kvalifikace. Jedná se o dálkové studim, které si platím.
    Jsem zaměstnaná a mám podepsané DP. Při letošním vyúčtování za mnou byla p. účetní, že mám donést potvrzení ze školy kam docházím a že mi může být poskytnuta sleva na daních jako studentovi.
    Nějak se mi tato informace nezdá, při pátrání pravdivosti jsem nikde se nedočetla, že se to týká taky zaměstnaných studentů v tomto věku.
    Všude se píše student stáří do 26 - 28 roků. Tak prosím o radu, jak to vlastně je a která z nás má pravdu.
    Moc vám děkuji za objasnění.
    Elena W.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2018 15:20

      ,.,.,.,,,,,,,............,.,.. (neregistrovaný) 46.135.109.---

      Re: Dálkové studium - úleva na dani
      Sleva je jen do hranice 26 let, pokud máte například v únoru 26, pak Vám náleží ještě za ten únor. Ale pokud je Vám 46, tak bohužel ....

    • 11. 1. 2018 16:48

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dálkové studium - "sleva" za zkoušky
      Není možné, že paní účetní nemyslela slevu na studium, ale snížení základu daně o úhrady za zkoušky podle § 15 odst. 8 ZDP?

      § 15 Nezdanitelná část základu daně

      (8) Od základu daně ve zdaňovacím období lze odečíst úhrady za zkoušky ověřující výsledky dalšího vzdělávání podle zákona o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání82a), pokud nebyly hrazeny zaměstnavatelem ani nebyly uplatněny jako výdaj podle § 24 poplatníkem s příjmy podle § 7, nejvýše však 10 000 Kč. U poplatníka, který je osobou se zdravotním postižením, lze za zdaňovací období odečíst až 13 000 Kč, a u poplatníka, který je osobou s těžším zdravotním postižením, až 15 000 Kč.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586/zneni-20170901

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).