Hlavní navigace

Školkovné 2017

  • (neregistrovaný) 109.81.208.---

    11. 1. 2018 21:47

    Dobrý den, syn v r. 2017 navštěvoval 2 soukromé školky a od září pak státní školku. Chystám se poptat po potvrzeních na školkovné, co na nich musí prosím být uvedeno? Pro r. 2017 je tam už nutné doplnit datum registrace zařízení do nějakého rejstříku? Kde to prosím najdu? Moc děkuji - PF

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2018 22:06

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Školkovné 2017
      Zákon o daních z příjmů

      § 35bb Sleva za umístění dítěte

      (6) Pro účely daní z příjmů se předškolním zařízením rozumí
      a) mateřská škola podle školského zákona nebo obdobné zařízení v zahraničí,
      b) zařízení služby péče o dítě v dětské skupině a
      c) zařízení péče o dítě předškolního věku provozovaná na základě živnostenského oprávnění, pokud charakter takto poskytované péče je srovnatelný s péčí poskytovanou
      1. zařízením služby péče o dítě v dětské skupině, nebo
      2. mateřskou školou podle školského zákona.
      ....

      § 38l Způsob prokazování nároku na odečet nezdanitelné části základu daně, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti u plátce daně

      (2) Nárok na poskytnutí slevy na dani podle § 35ba při stanovení daně nebo záloh prokazuje poplatník plátci daně

      f) potvrzením předškolního zařízení o výši vynaložených výdajů za umístění vyživovaného dítěte poplatníka v těchto zařízeních; potvrzení musí obsahovat
      1. jméno vyživovaného dítěte poplatníka,
      2. celkovou částku výdajů, kterou za něj za dané zdaňovací období poplatník vynaložil a
      3. datum zápisu tohoto zařízení do školského rejstříku nebo evidence poskytovatelů nebo datum vzniku jeho živnostenského oprávnění.
      ....

    • 11. 1. 2018 22:10

      PF2017 (neregistrovaný) 109.81.208.---

      Re: Školkovné 2017
      Moc díky, hezký večer přeji :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).