Hlavní navigace

Návrat k bývalému zaměstnavateli

  • (neregistrovaný) 77.48.243.---

    12. 1. 2018 8:05

    Po dvou letech se k nám vrací zaměstnankyně, můžeme jí dát znova smlouvu na dobu určitou a znova dát zkušební dobu? V minulosti měla 2x prodlouženo.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 1. 2018 8:42

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Návrat k bývalému zaměstnavateli
      ZP § 39
      (2) Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou může být opakována nejvýše dvakrát. Za opakování pracovního poměru na dobu určitou se považuje rovněž i jeho prodloužení. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami se nepřihlíží.

      Zkušební dobu sjednat můžete.

    • 12. 1. 2018 9:02

      Jakub1234 (neregistrovaný) 77.48.243.---

      Re: Návrat k bývalému zaměstnavateli
      Moc děkuji za odpověď. Zaměstnankyně se vrací po dvou letech, takže už jedině smlouva na neurčito a možno sjednat zkušební dobu.

    • 12. 1. 2018 9:24

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      není zač, pěkný den
      >>>Po dvou letech se k nám vrací zaměstnankyně, můžeme
      >>>jí
      >>>dát znova smlouvu na dobu určitou a znova dát
      >>>zkušební
      >>>dobu? V minulosti měla 2x prodlouženo.
      >>>Děkuji.
      >>
      >>ZP § 39
      >>(2) Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou
      >>mezi
      >>týmiž smluvními stranami nesmí přesáhnout 3 roky a
      >>ode
      >>dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou
      >>může být opakována nejvýše dvakrát. Za opakování
      >>pracovního poměru na dobu určitou se považuje rovněž i
      >>jeho
      >>prodloužení. Jestliže od skončení předchozího
      >>pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let,
      >>k
      >>předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi
      >>týmiž
      >>smluvními stranami se nepřihlíží.
      >>
      >>Zkušební dobu sjednat můžete.
      >
      >Moc děkuji za odpověď. Zaměstnankyně se vrací po dvou
      >letech, takže už jedině smlouva na neurčito a možno
      >sjednat zkušební dobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).