Hlavní navigace

Potvrzení pro zaměstnance

• (neregistrovaný) 93.91.49.---

13. 1. 2018 0:14

Dobrý večer, naše nová zaměstnankyně požaduje potvrzení o tom, že jsem ji přihlásila na OSSZ a ZP s razítkem OSSZ a ZP. Komunikaci s těmi institucemi vedu elektronicky a v podstatě komunikuji s robotem a datovkou. Tudíž žádná razítka na přihláškách nemám. Paní tvrdí, že má na OSSZ i ZP kamarádky a ty jí sdělily, že údajně přhlášená není a ona mne opakovaně žádá o kopii přihlášek s razítky. Nevím si rady. Poradíte? Děkuji všem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 1. 2018 9:50

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: Potvrzení pro zaměstnance
      Pokud jste si jistá, že opravdu přihlášky doputovaly tam kam měly, tak ať ty kamarádky dají této paní písemně, že tam přihlášená není.
      Zaměstnavatel žádnou povinnost v tomto směru k zaměstnanci nemá, tedy vydávat mu nějaké potvrzení, že ho přihlásil.
      Ona sama si ale např. na ZP a OSSZ může tuto skutečnost ověřit.

• 13. 1. 2018 16:37

HT63 (neregistrovaný) 93.91.49.---

Jsem si naprosto jistá že je přihlášena, a navíc ona nechce potvrzení s razítkem zaměstnavatele, ale těch institucí a to po zaměstnavateli.
      Sama si ale na OSSZ a ZP oficiálně nepožádala.
      Děkuji za váš čas

• 13. 1. 2018 17:57

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Sdělit zaměstnankyni, že nemůžete její žádosti vyhovět z důvodu, že od doby xy komunikujete s úřady pouze elektronicky.
      Nebo jí můžete předat kopii elektronické Doručenky od dotčeného podání. Z toho ale stejně nevyčte, že to byla její přihláška k pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).