Hlavní navigace

DPH a zahraniční osoba

  • (neregistrovaný) 46.135.8.---

    15. 1. 2018 10:55

    Prosím o radu.
    Najali jsme si na práci OSVČ - slovenský plátce DPH.
    Bude pro nás pracovat na území České republiky.
    Bude nám vystavovat fakturu s DPH?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2018 12:13

      allli

      Re: DPH a zahraniční osoba
      dost všeobecná odpověď, takže i odpověď bude všeobecná
      faktura by měla být bez DPH - místo plnění je v ČR
      pokud jde o služby dle §9/1 ZDPH, uvedete do ř. 5 a 43
      služby dle §10 ZDPH uvedete do ř. 12 a 43 přiznání
      navíc vždy do KH A.2

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).