Hlavní navigace

Uplatnění DPH na vstupu

  • (neregistrovaný) 82.144.139.---

    15. 1. 2018 14:13

    Dobrý den,
    advokátní kancelář - podnikatel fyzická osoba, plátce DPH, výdaje paušálem.
    Advokátní kancelář není v obchodním majetku, ale soukromém. Žádné náklady si neuplatňuje. Až nyní - návrh interiéru. Je tam 21% DPH (cca 14 tisíc Kč). Advokát chce uplatnit, já jako účetní zdůvodňuji, že nelze - není v pronájmu, není v majetku.

    Je nějaké zdůvodnění pro FÚ, jak uplatnit, když tam skutečně kancelář je?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2018 14:31

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Uplatnění DPH na vstupu_pracovna
      Nemůžeme aplikovat podmínky stanovené v ZDP pro možnost uplatnění daňově uznatelných výdajů/nákladů s podmínkami, které stanoví ZDPH pro odečet DPH.

      Podle ZDPH - není zde uvedena žádná podmínka vlastnictví či nájmu

      Takže doplňující dotaz zní - bylo dané plnění následně uplatněno pro plnění, ze kterých plátce odvádí DPH? Resp. byly splněny podmínky stanovené v § 72 ZDPH?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).