Hlavní navigace

Stará dovolená

  • (neregistrovaný) 77.242.92.---

    15. 1. 2018 21:43

    Dobrý den,

    někteří naši zaměstnanci do konce roku 2017 nevyčerpali ještě starou dovolenou z roku 2016. Může se ji ještě převést do roku 2018 nebo co se s tím dá dělat? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2018 23:09

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Stará dovolená z r.2016
      Musíte jim ji převést, propadnout nemůže.
      A pak už jen čekat na případnou pokutu.


      Zákon č. 251/2005 Sb. o inspekci práce

      § 16 Přestupky na úseku dovolené
      (1) Fyzická osoba se dopustí přestupku na úseku dovolené tím, že poruší stanovené povinnosti vztahující se k délce dovolené za kalendářní rok, k dovolené za odpracované dny, k dodatkové dovolené nebo další dovolené, čerpání dovolené nebo určení jejího nástupu.
      (2) Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu až
      do výše 200 000 Kč.

      § 29 Správní delikty právnických osob na úseku dovolené
      (1) Právnická osoba se dopustí správního deliktu na úseku dovolené tím, že poruší stanovené povinnosti vztahující se k délce dovolené za kalendářní rok, k dovolené za odpracované dny, k dodatkové dovolené nebo další dovolené, čerpání dovolené nebo určení jejího nástupu.
      (2) Za správní delikt podle odstavce 1 lze uložit pokutu až
      do výše 200 000 Kč.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-251

    • 15. 1. 2018 23:38

      VH

      Re: Stará dovolená z r.2016
      Dovolenou z jednoho roku je možné za splnění zákonných podmínek převést do roku následujícího (§ 218 ZP), jinak proplatit při skončení PP.
      Takže věta "Musíte jim ji převést..." je špatně, z roku 2016 bylo možné převádět do konce roku 2017.
      K předchozí odpovědi: proč porušujete bod 5 Pravidel? Navíc kopírovat stejnou skutkovou podstatu přestupku a správního deliktu je naprosto zbytečné, stačí zobecnit.

    • 16. 1. 2018 11:28

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Stará dovolená z r.2016
      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>někteří naši zaměstnanci do konce roku 2017
      >>>nevyčerpali ještě starou dovolenou z roku 2016. Může
      >>>se ji ještě
      >>>převést do roku 2018 nebo co se s tím dá dělat?
      >>>Děkuji.
      >>
      >>Musíte jim ji převést, propadnout nemůže.
      >>A pak už jen čekat na případnou pokutu.
      >>
      >>
      >>Zákon č. 251/2005 Sb. o inspekci práce


      >Dovolenou z jednoho roku je možné za splnění zákonných
      >podmínek převést do roku následujícího (§ 218 ZP),
      >jinak proplatit při skončení PP.
      >Takže věta "Musíte jim ji převést..." je špatně, z
      >roku 2016 bylo možné převádět do konce roku 2017.
      >K předchozí odpovědi: proč porušujete bod 5 Pravidel?
      >Navíc kopírovat stejnou skutkovou podstatu přestupku a
      >správního deliktu je naprosto zbytečné, stačí
      >zobecnit.

      Děkuji za opravu

    • 16. 1. 2018 11:40

      katka2 (neregistrovaný) 213.99.202.---

      Re: Stará dovolená z r.2016
      Takže 2016 už teď není možno čerpat?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).