Hlavní navigace

Přenesená daňová povinnost a KH

  • (neregistrovaný) 46.13.198.---

    18. 1. 2018 9:17

    Dobrý den,

    prosím o radu, jak postupovat při opravě faktury. Byla vystavena faktura v režimu přenesení daňové povinnosti, bohužel byla vystavena 2x jako duplicitní. Přišlo se na to až teď, týká se to 9/2017. Potřebovala bych tu jednu fakturu vyjmout, zákazník obdržel jen jednu. Jak mám postupovat při opravě v KH? Chápu dobře, že přiznání k DPH opravovat nemusím, protože se nebude měnit výše daně?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 1. 2018 9:23

      allli

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      musíte podat i dodat. přiznání k DPH, jinak nebude ř. 25 odpovídat A.1 v KH
      dále podáte následné KH za 9/17

    • 18. 1. 2018 10:02

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      dodatečné dph jen na rozdíly, následné kh celé nové i s opravou

    • 18. 1. 2018 11:23

      Aldu (neregistrovaný) 46.13.198.---

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      K té faktuře, kterou potřebuji vyjmout vystavým opravný daňový doklad? Ale to mi zase nebudou sedět datumy a číslování. A pak následně dodatečné daňové přiznání a následné KH 9/2017. Jsem se totálně zamotala.

    • 18. 1. 2018 11:50

      Aldu (neregistrovaný) 46.13.198.---

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      Ok, ODD, ale prosím s jakým datem, aby se mi dostal do toho 9/2017? Mám program pohoda, můžu ho vystavit s dnešním datem a datum uplatnění DPH zadat 9/2017? Ale to je asi blbost. SJsem tu chvíli, a ODD jsem ještě nedělala, nevím kde se poradit.

    • 18. 1. 2018 11:56

      Aldu (neregistrovaný) 46.13.198.---

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      "Novela ZDPH stanoví v § 42 odst. 1 písm. a) mimo jiné, že plátce opraví základ daně a výši daně při zrušení části nebo celého zdanitelného plnění. Proto do 15 dnů ode dne zjištění chyby vystavíte opravný daňový doklad, který musí mít náležitosti dle § 45 ZDPH.
      Opravný daňový doklad je samostatným zdanitelným plněním a považuje se za uskutečněné (plnění) u dodavatele v měsíci zjištění chyby a v tomto měsíci vstupuje do daňového přiznání k DPH a u odběratele dnem přijetí opravného daňového dokladu, kdy obdržel příjemce doklad. "

    • 18. 1. 2018 11:58

      Aldu (neregistrovaný) 46.13.198.---

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      Podle tohoto bych to chápala tak, že opravný daňový doklad vystavím teď a do DPH se mi taky dostane až v tomto měsící, ale proč tedy pak dávat dodatečné DPH a následné KH za 9/2017?

    • 18. 1. 2018 12:08

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      režim přenesení se vždy vrací k DUZP na faktuře u dodavatele a odběratele jak v dodatečném DPH, tak v následném KH

    • 18. 1. 2018 12:14

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>
      >>>>>>>prosím o radu, jak postupovat při opravě faktury.
      >>>>>>>Byla
      >>>>>>>vystavena faktura v režimu přenesení daňové
      >>>>>>>povinnosti, bohužel byla vystavena 2x jako
      >>>>>>>duplicitní.
      >>>>>>>Přišlo se
      >>>>>>>na to až teď, týká se to 9/2017. Potřebovala bych tu
      >>>>>>>jednu fakturu vyjmout, zákazník obdržel jen jednu.

      >>
      >>Ok, ODD, ale prosím s jakým datem, aby se mi dostal
      >>do
      >>toho 9/2017? Mám program pohoda, můžu ho vystavit s
      >>dnešním datem a datum uplatnění DPH zadat 9/2017? Ale
      >>to
      >>je asi blbost. SJsem tu chvíli, a ODD jsem ještě
      >>nedělala, nevím kde se poradit.
      >
      >"Novela ZDPH stanoví v § 42 odst. 1 písm. a) mimo
      >jiné, že plátce opraví základ daně a výši daně při zrušení
      >části nebo celého zdanitelného plnění. Proto do 15 dnů
      >ode dne zjištění chyby vystavíte opravný daňový
      >doklad, který musí mít náležitosti dle § 45 ZDPH.
      >Opravný daňový doklad je samostatným zdanitelným
      >plněním a považuje se za uskutečněné (plnění) u dodavatele
      >v měsíci zjištění chyby a v tomto měsíci vstupuje do
      >daňového přiznání k DPH a u odběratele dnem přijetí
      >opravného daňového dokladu, kdy obdržel příjemce doklad.
      >"
      >

      Problém bude v tom, že se ani nezrušilo plnění, ani část plnění.
      Prostě dané plnění se .n.i.k.d.y. pro daného odběratele neuskutečnilo
      Takže to nebude podle § 42, ale spíš podle § 43 ZDPH

      A odběratel se jim může na nějaký opravný doklad akorát tak vykašlat. Proč by měl přijímat doklad k něčemu, co nebylo?

      Pro vystavovatele dokladu to znamená, že se při interní opravě vrací zpátky na začátek a řeší problém k datu vzniku

    • 18. 1. 2018 14:31

      Aldu (neregistrovaný) 46.13.198.---

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      OK, takže opravu budu řešit v září, i s datumy v září. Ale ještě mě napadlo, jak to bude s provázaností v KH? Nebudou chtít po odběrateli doplnění údajů formou výzvy? Ale on nemá co doplňovat, když duplicitní fakturu nedostal.

    • 18. 1. 2018 14:35

      allli

      Re: Přenesená daňová povinnost a KH
      fakturu vyjmout, zákazník obdržel jen jednu.
      >>
      >>>>
      >>>>Ok, ODD, ale prosím s jakým datem, aby se mi dostal
      >>>>do
      >>>>toho 9/2017? Mám program pohoda, můžu ho vystavit s
      >>>>dnešním datem a datum uplatnění DPH zadat 9/2017? Ale
      >>>>to
      >>>>je asi blbost. SJsem tu chvíli, a ODD jsem ještě
      >>>>nedělala, nevím kde se poradit.
      >>>
      >>>"Novela ZDPH stanoví v § 42 odst. 1 písm. a) mimo
      >>>jiné, že plátce opraví základ daně a výši daně při
      >>>zrušení
      >>>části nebo celého zdanitelného plnění. Proto do 15
      >>>dnů
      >>>ode dne zjištění chyby vystavíte opravný daňový
      >>>doklad, který musí mít náležitosti dle § 45 ZDPH.
      >>>Opravný daňový doklad je samostatným zdanitelným
      >>>plněním a považuje se za uskutečněné (plnění) u
      >>>dodavatele
      >>>v měsíci zjištění chyby a v tomto měsíci vstupuje do
      >>>daňového přiznání k DPH a u odběratele dnem přijetí
      >>>opravného daňového dokladu, kdy obdržel příjemce
      >>>doklad.
      >>>"
      >>>
      >>
      >>Problém bude v tom, že se ani nezrušilo plnění, ani
      >>část plnění.
      >>Prostě dané plnění se .n.i.k.d.y. pro daného
      >>odběratele neuskutečnilo
      >>Takže to nebude podle § 42, ale spíš podle § 43 ZDPH
      >>
      >>A odběratel se jim může na nějaký opravný doklad
      >>akorát tak vykašlat. Proč by měl přijímat doklad k
      >>něčemu,
      >>co nebylo?
      >>
      >>Pro vystavovatele dokladu to znamená, že se při
      >>interní opravě vrací zpátky na začátek a řeší problém
      >>k datu
      >>vzniku
      >OK, takže opravu budu řešit v září, i s datumy v září.
      >Ale ještě mě napadlo, jak to bude s provázaností v KH?
      >Nebudou chtít po odběrateli doplnění údajů formou
      >výzvy? Ale on nemá co doplňovat, když duplicitní fakturu
      >nedostal.
      správce daně vyzve odběratele i vaši firmu
      odběratel potvrdí správnost údajů a vy podáte následné KH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).