Hlavní navigace

Pořízení firemní chaty

  • (neregistrovaný) 84.19.76.---

    18. 1. 2018 10:51

    Dobrý den, prosím poraďte, s.r.o. jednatel chce koupit chatu, celou ji pronajmout - účtovat jenom nájem. Budou potom odpisy daňově uznatelné? Možná hloupý dotaz, ale prostě nevím ...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 1. 2018 11:21

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Pořízení firemní chaty
      Krátkodobý pronájem nebo dlouhodobý pronájem, bude mít firma na pronájem živnost, komu bude pronajímat - spřízněným osobám, zaměstnancům, zcela cizím osobám, jak budete mít ošetřeno DPH, ..?

    • 18. 1. 2018 11:38

      js (neregistrovaný) 84.19.76.---

      Re: Pořízení firemní chaty
      Dlouhodobě pronajme 1 osobě, která si bude vše zajišťovat sama... Nevím jestli je to takto vůbec možné a co z toho pro s.r.o. plyne ... já osobně si to vůbec neumím představit.

    • 18. 1. 2018 12:09

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Pořízení firemní chaty
      Danou osobou bude někdo, koho by se mohl týkat § 23 odst. 7) ZDP?
      Jen tak nástřel z temnoty - vypadá to na přesně ten případ.
      Pokud ano, pak bych zvážila řešení za pomoci § 38nc ZDP.

    • 18. 1. 2018 12:22

      katka2 (neregistrovaný) 83.39.37.---

      Re: Pořízení firemní chaty
      >>>>Dobrý den, prosím poraďte, s.r.o. jednatel chce
      >>>>koupit
      >>>>chatu, celou ji pronajmout - účtovat jenom nájem.
      >>>>Budou potom odpisy daňově uznatelné? Možná hloupý
      >>>>dotaz,
      >>>>ale prostě nevím ...

      >>Dlouhodobě pronajme 1 osobě, která si bude vše
      >>zajišťovat sama... Nevím jestli je to takto vůbec
      >>možné a co
      >>z toho pro s.r.o. plyne ... já osobně si to vůbec
      >>neumím představit.
      >
      >Danou osobou bude někdo, koho by se mohl týkat § 23
      >odst. 7) ZDP?
      >Jen tak nástřel z temnoty - vypadá to na přesně ten
      >případ.
      >Pokud ano, pak bych zvážila řešení za pomoci § 38nc
      >ZDP.
      >
      >
      Vidím to tak, že jednatel je zárověň jediný společník, zachtělo se mu chaty a vymyslel jak ji "odepsat z daní".

    • 18. 1. 2018 12:49

      js (neregistrovaný) 84.19.76.---

      Re: Pořízení firemní chaty
      Ano je jediný společník, nejedná se o daně ale o uložení peněz, které jen leží na účtě.... a já si teď musím zjistit co a jak...

    • 18. 1. 2018 13:31

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Pořízení "firemní" chaty
      ... a s největší pravděpodobností zjistíte, že odpověď nicka Katka2 je nejblíže pravdě ...

      Takže buď odpisy a veškeré náklady okolo chaty (vč.podílu na službách např. účetní, podílu na nákladech kopírování a administrativě atd.) mimo daňově uznatelné náklady, nebo odvedení veškerých daních z nájmu z ceny obvyklé.
      PS. Tohle bych sama bez konzultace s dobrým daňovým poradcem nedala.

      Přeji hezký den

    • 18. 1. 2018 13:47

      js (neregistrovaný) 84.19.76.---

      Re: Pořízení "firemní" chaty
      >>>>>>>Dobrý den, prosím poraďte, s.r.o. jednatel chce
      >>>>>>>koupit
      >>>>>>>chatu, celou ji pronajmout - účtovat jenom nájem.
      >>>>>>>Budou potom odpisy daňově uznatelné? Možná hloupý
      >>>>>>>dotaz,
      >>>>>>>ale prostě nevím ...
      >>>
      >>>>>Dlouhodobě pronajme 1 osobě, která si bude vše
      >>>>>zajišťovat sama... Nevím jestli je to takto vůbec
      >>>>>možné a co
      >>>>>z toho pro s.r.o. plyne ... já osobně si to vůbec
      >>>>>neumím představit.
      >>>>
      >>>>Danou osobou bude někdo, koho by se mohl týkat § 23
      >>>>odst. 7) ZDP?
      >>>>Jen tak nástřel z temnoty - vypadá to na přesně ten
      >>>>případ.
      >>>>Pokud ano, pak bych zvážila řešení za pomoci § 38nc
      >>>>ZDP.
      Moc Vám děkuji za snahu, příští týden mi přijede auditor, tak to s ním proberu, chtěla jsem se pouze informovat .... Přeji hezký den
      >>>>
      >>>>
      >>>Vidím to tak, že jednatel je zárověň jediný
      >>>společník,
      >>>zachtělo se mu chaty a vymyslel jak ji "odepsat z
      >>>daní".
      >>
      >>Ano je jediný společník, nejedná se o daně ale o
      >>uložení peněz, které jen leží na účtě.... a já si teď
      >>musím
      >>zjistit co a jak...
      >
      >... a s největší pravděpodobností zjistíte, že odpověď
      >nicka Katka2 je nejblíže pravdě ...
      >
      >Takže buď odpisy a veškeré náklady okolo chaty
      >(vč.podílu na službách např. účetní, podílu na nákladech
      >kopírování a administrativě atd.) mimo daňově uznatelné
      >náklady, nebo odvedení veškerých daních z nájmu z ceny
      >obvyklé.
      >PS. Tohle bych sama bez konzultace s dobrým daňovým
      >poradcem nedala.
      >
      >Přeji hezký den
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).