Hlavní navigace

Vozidlo, vyřazení z DE

  • (neregistrovaný) 178.20.137.---

    18. 1. 2018 11:28

    Dobrý den,

    OSVČ chce vyřadit odepsané vozidlo z evidence a převést do osobního užívání.
    Je plátce DPH a při požízení vozidla byl uplatněn odpočet.

    je tento postup správný:?

    - vozidlo vyřadím a z ceny obvyklé zaplatím DPH
    - pokud vozidlo bude v osobním vlastnictví déle než 5 let - nebude se platit daň z příjmu
    - pokud by ho prodal v této lhůtě, zaplatí daň z příjmu a bude to příjem podle §10 - nebude vstupovat do sociální a zdravotního pojištění

    Je to tak správně??? Děkuji předem za odpovědi a přeji hezký den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).