Hlavní navigace

Zúčtování daní HP a DPP

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:9196:----:----:----:----:----

    18. 1. 2018 19:31

    Zaměstnanec na HP(podepsané prohlášení k dani) má současně podepsanou DPP u jiného zaměstnavatele (300 hod/rok, odměna 500,- Kč/hod) - měs. odměna přesahuje 10.000,-Kč/měs. Předpokládám, že z DPP je odváděna také zálohová daň (příjem nad 10.000,-Kč).
    Tento zaměstnanec si bude muset podat daňové přiznání sám ?
    Prosím o Váš komentář a moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 1. 2018 20:08

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Zúčtování daní PP a DPP
      Pokud odměna z DOPP přesáhla v některém měsíci 10.000 Kč a byla z ní odvedena zálohová daň (jak uvádíte bez podepsaného Prohlášení poplatníka daně), pak má povinnost tento zaměstnanec podat za daný rok Přiznání k dani z příjmu FO.
      ZDP § 38g odstavec 2)

    • 18. 1. 2018 20:21

      Miluš (neregistrovaný) 2a00:1028:9196:----:----:----:----:----

      Re: Zúčtování daní PP a DPP
      Prosím ještě jeden hloupý dotaz z mé strany. Pokud bude muset podat DP tak zároveň bude podávat přehledy pro OSSZ a ZP? Děkuji a hezký večer

    • 18. 1. 2018 20:43

      Líba (neregistrovaný) 2a00:1028:96c4:----:----:----:----:----

      Re: Zúčtování daní PP a DPP
      Ne, ze závislé činnosti se nepodávají. ZP a SP už srazil zaměstnavatel.

    • 19. 1. 2018 17:48

      Miluš (neregistrovaný) 2a00:1028:9196:----:----:----:----:----

      Re: Zúčtování daní PP a DPP
      Děkuji za odpověď, mám v tom trochu guláš. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).