Hlavní navigace

DPFO 2017

  • (neregistrovaný) 94.112.240.---

    20. 1. 2018 12:27

    Dobrý den, podnikám od 1. 11. 2017 jako automechanik, mohu si odečíst dítě (za kolik měsíců?), když mám vyfakturováno 52 000,-- Kč jako příjem? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2018 13:48

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: DPFO 2017
      To jsou ty příjmy z podnikání nebo jiné příjmy, např. ze zaměstnání, z pronájmu, .... ?
      Dítě vlastní, vyženěné, ve společně hospodařící domácnosti, nebo na něj platíte výživné?

    • 20. 1. 2018 15:47

      miras83 (neregistrovaný) 94.112.240.---

      Re: DPFO 2017
      Příjmy z podnikání, dítě vlastní, nežije se mnou ve společné domácnosti

    • 20. 1. 2018 16:57

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: DPFO 2017_daň.zvýhodnění na dítě
      >>>>>Dobrý den, podnikám od 1. 11. 2017 jako automechanik,
      >>>>>mohu si odečíst dítě (za kolik měsíců?), když mám
      >>>>>vyfakturováno 52 000,-- Kč jako příjem? Děkuji
      ..
      >>>>Máte za 2017 nějaké jiné příjmy?
      >>>52000,-- Kč
      >>
      >>To jsou ty příjmy z podnikání nebo jiné příjmy, např.
      >>ze zaměstnání, z pronájmu, .... ?
      >>Dítě vlastní, vyženěné, ve společně hospodařící
      >>domácnosti, nebo na něj platíte výživné?
      >Příjmy z podnikání, dítě vlastní, nežije se mnou ve
      >společné domácnosti

      V případě, že s Vámi dítě nežije ve společně hospodařící domácnosti, tak nemáte vůbec nárok na daňové zvýhodnění na dítě.
      Zákon o daních z příjmů § 35c odst. 1)

      A i v případě, že by s Vámi v roce 2017 žilo dítě ve společně hospodařící domácnosti, tak byste z důvodu, že Váš roční příjem je nižší jak šestinásobek minimální mzdy (píšete, že máte příjem 52.000,-Kč/rok), neměl nárok ani na daňový bonus na dítě.
      Zákon o daních z příjmů § 35c odst. 4)
      Za leden až říjen jste neměl vůbec žádný další příjem, který by podléhal dani z příjmu? Jen technická otázka.

      PS. Pokud budete pro potřeby výpočtu daně z příjmu FO uplatňovat skutečné výdaje a povedete daňovou evidenci, tak do příjmů zahrnete jen skutečné příjmy, tj. co jste přijal. Ne co jste vyfakturoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).