Hlavní navigace

Platná pracovní smlouva

• 31.31.228.---

20. 1. 2018 20:48

Dobrý den,

mohu zde někoho fundovaného požádat o radu?

Vloni jsem dal firmě výpověd. Pracovní smlouva skončila k 30.6. 2017 Dostal jsem ale nabídku na prodloužení smlouvy do konce prosince 2017, já souhlasil a byly mi zaslány poštou podepsané dodatky původní vypověděné smlouvy a doklad o odstoupení od výpovědi.
    Vše je podepsané jednatalem společnosti. Nakonec jsem ale dodatky nepodepsal a smlouva skončila.

Dávno bych toto již neřešil, mám práci jinou, ale naočkoval mě známý,že podepsaná smlouva jednatelem je platná a mám požadovat řádné vyplacení,jedná se cca. o 250 tis hrubého.

Chci se tedy zeptat, zda pravdu mohu požadovat vyplacení? Pan jednatel se nechoval nikdy férově, tak proč u to nevrátit.-)))

Děkuji moc za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 1. 2018 5:50

Vlas (neregistrovaný) 95.80.230.---

Re: platná pracovní smlouva
      Pokud jste nepodepsal doklad o odstoupení od výpovědi a následně prodloužení pracovní smlouvy do konce prosince 2017, pak původní Vámi daná výpověď platí a pracovní poměr platně skončil k 30.6.2017.Pracovní poměr se zakládá pracovní smlouvou mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, k tomu je nutný podpis obou stran. Pokud jste prodloužení pracovní smlouvy nepodepsal a tato je podepsána pouze jednatelem společnosti, pak nemůžete trvat na tom, že byl pracovní poměr uzavřen do prosince 2017. Dále pak § 50 odst.5 Zákoníku práce :Výpověď může být odvolána pouze se souhlasem druhé smluvní strany; odvolání výpovědi i souhlas s jejím odvoláním musí být písemné.Zde je též podle Vašeho dotazu podpis pouze jedné strany (jednatele), takže výpověď z Vaší strany nebyla odvolána. Něco jiného by bylo, kdybyVám dal výpověď zaměstnavatel a Vy byste na pokračování pracovního poměru trval (ale to je úplně jiný případ).

• 21. 1. 2018 11:40

katka2 (neregistrovaný) 83.39.37.---

Případný soud by asi zajímalo, proč jste tam půl roku nechodil, když jste měl podle vás platnou smlouvu.

• 21. 1. 2018 11:45

dann (neregistrovaný) 78.102.36.---

Známý je neznalý zákona, takže když jste vy nic nepodepsal, tak žádná další smlouva nemůže platit. Navíc, za co byste ty peníze chtěl, když jste do práce nechodil a sám píšete, že smlouva skončila ? Neuvěřitelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).