Hlavní navigace

Ukončení HPP - povinnosti + dovolená

• (neregistrovaný) 81.162.194.---

22. 1. 2018 11:08

Dobrý den, prosím o rady,

jaký mi vzniká nárok na dovolenou, pokud bych ukončila HPP k 28.2.2018?

Další otázka zní, DPPO (s. r. o.) jsem vždy dělala s daňovou poradkyní (externí), je mou povinností před odchodem ze zaměstnání DPPO dodělat společně s účetní uzávěrkou, pokud bych odcházela k 28.2.2018?

Moc děkuji za rady a přeji hezký den.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2018 13:27

xy5

Re: Ukončení HPP - povinnosti + dovolená
      dovolená - záleží, jaký máte celoroční nárok a kolik PD do konce PP odpracujete v r. 2018 /za každých odprac. 21 PD je nárok na 1/12 celor. nároku)

Pokud chcete končit k 28.2. (27.2. nebo 28.2.?) - tak to byste musela končit jen na dohodu, to už nestačíte podat výpověď /pokud chcete končit jindy než na konci měsíce, tak jedině na dohodu, jinak 2měs. výp.d.)

• 22. 1. 2018 13:31

babeta15 (neregistrovaný) 81.162.194.---

Celoroční nárok je 20 dnů dovolené, jinak plánuju odpracovat celou dobu, jen pak už nevyberu tedy 3 dny dovolené, tak ty se musí proplatit?? Pokud bych je vybrala do 28.2. tak se zase sníží nárok na ty 3 dny?

Jinak, ano chtěla bych předběžně končit 28.2., od 1.3. nástup do nového zaměstnání, samozřejmě na dohodu.

Jinak prosím k té uzávěrce? Je to má povinnost? Já bych to samozřejmě uzavřela co nejvíce v klidu i tu uzávěrku bych udělala, jen nevím, zda je to opravdu má povinnost, kdyby se to při domluvě s jednatele nějak zvrhlo.

Děkuji moc za rady

• 22. 1. 2018 13:39

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

>>>Dobrý den, prosím o rady,

>>>Další otázka zní, DPPO (s. r. o.) jsem vždy dělala s
      >>>daňovou poradkyní (externí), je mou povinností před
      >>>odchodem ze zaměstnání DPPO dodělat společně s účetní
      >>>uzávěrkou, pokud bych odcházela k 28.2.2018?

>Jinak prosím k té uzávěrce? Je to má povinnost? Já
      >bych to samozřejmě uzavřela co nejvíce v klidu i tu
      >uzávěrku bych udělala, jen nevím, zda je to opravdu má
      >povinnost, kdyby se to při domluvě s jednatele nějak
      >zvrhlo.
      >
      >Děkuji moc za rady

Nelze správně odpovědět v okamžiku, kdy neznáme Vaši pracovní náplň. Co pracovní pozice, co firma, to jiné povinnosti ....

• 22. 1. 2018 13:37

Re: Ukončení PP-povinnosti+předání účta
      K otázce druhé - máte v pracovní náplni uvedeno, že budete zpracovávat daňová přiznání? A budete mít do data ukončení svého PP všechny relevantní doklady, inventury, podklady atd. pro zpracování Řádné účetní závěrky za rok 2017 tak, abyste vše stihla zpracovat? Byť by na daň z příjmu byla zaevidována "jen" rezerva.
      Nebo jinak - chcete odcházet tzv. "s čistým štítem", předat zaměstnavateli, co se účetnictví roku 2017 týká vše uzavřeno a ukončeno, nebo to už nedáte či nemáte sílu na to se dohadovat a řešit neuzavřené věci?

• 22. 1. 2018 13:43

První Váš bod ve smlouvě nemám. Ke druhému bodu - chtěla bych odejít samozřejmě s čistým štítem, jen se tolik věcí seběhlo nyní, že nevím, zda to vše stihnu. Takže mě spíše zajímalo, zda má jednatel právo to po mě vyžadovat.

Pokud vše vyjde, jak má, bude v mém zájmu, abych zde vše dokončila a předala uzavřené.

• 22. 1. 2018 13:50

III (neregistrovaný) 46.227.168.---

No tak hlavně jde o to, zda on bude souhlasit, abyste ukončila pracovní poměr dohodou, což se domnívám, že v případě, že nebudete mít vše hotové nebo on za vás adekvátní náhradu - tak souhlasit nebude.

• 22. 1. 2018 13:54

Pokud zpracovávala a podávala i v minulých letech DAP daňová poradkyně a nemáte povinnost zpracovat DAP, tak být Vámi, bych se do toho nepouštěla. Náklad na daň můžete zaevidovat i jako rezervu.

Ale jak psal nick III, velkou otázkou je, zda Vám bude umožněno ukončit PP dohodou, nebo zda budete muset podat výpověď a pak by Váš pracovní poměr skončil později, jak 28.2.2018

• 22. 1. 2018 13:58

Moc děkuji za rady, budu muset zkusit cestu dohody, pokud by to nešlo, nedá se nic dělat. Vždy se dalo na všem domluvit, tak doufám, že snad to půjde i v této záležitosti. Zatím mam růžové brýle jak si vyjdeme vstříč, tak uvidím, jak rychle mi spadnou :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).