Hlavní navigace

Nástup do zaměstnání 3.4.2018

  • (neregistrovaný) 91.219.244.---

    22. 1. 2018 19:19

    Dobrý den, budu dávat výpověď ze služebního poměru, ale bohužel nevím k jakému datu...Do nového zaměstnání budu nastupovat 3.4.2018. Teoreticky bych mohla dát výpověď k 31.3.2018 nebo až k 2.4.2018. Prosím o radu co a proč je pro mě výhodnější? Zatím ani netuším kdy přesně bych jí měla podat. Díky moc za info. Petra

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2018 20:16

      katka2 (neregistrovaný) 83.39.37.---

      Re: Nástup do zaměstnání 3.4.2018
      Výpověď nemůžete dát k žádnému datu. Pokud dáte výpověď v lednu, od 1.2. začne běžet výpovědní doba, která je obvykle 2 měsíce, takže skončíte 31.3.

    • 22. 1. 2018 20:57

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Skončení služ.poměru na základě žádosti
      - platilo by pro zaměstnance, který by měl PP uzavřený podle ZP

      Dotazy od státního zaměstnance k výkladu služebního zákona na tomto foru často nejsou. Nebudete dávat "výpověď", ale budete se řídit § 73 Zákona o státní službě č. 234/2014 Sb. (Skončení služebního poměru na základě žádosti státního zaměstnance)

    • 22. 1. 2018 21:55

      VH

      Re: Skončení služ.poměru na základě žádo
      A jak víte, že se jedná o služební poměr podle zákona o služebním poměru? Ať čtu, jak čtu, v dotazu nic takového nevidím.

    • 23. 1. 2018 8:17

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Skončení služ.poměru na základě žádo
      Zákon č. 234/2014 Sb. o státní službě § 73
      Skončení služebního poměru na základě žádosti státního zaměstnance
      Služební poměr může skončit na základě písemné žádosti státního zaměstnance. Služební poměr skončí uplynutím doby uvedené v rozhodnutí. Rozhodnutí o skončení služebního poměru se vydá tak, aby služební poměr skončil do 60 dnů ode dne podání žádosti.

      Zákon č. 361/2003 Sb. o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů § 42
      Při propuštění příslušníka podle odstavce 1c) písm. m) skončí jeho služební poměr uplynutím 2 kalendářních měsíců následujících po dni doručení žádosti o propuštění, jestliže služební funkcionář nerozhodne na základě žádosti příslušníka o době kratší.

      V dotazu je zmínka o datu 2.4.2018, což dává smysl u zákona o státní službě. Pokud by se mělo jednat o služební poměr podle zákona 361/2003 muselo by být datum poslední kalendářní den v měsíci.
      Nebo se pletu?

    • 23. 1. 2018 8:47

      III (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Skončení služ.poměru na základě žádo
      Tak hlavně by snad tazatelka měla přesně napsat o co se jedná, takové dohady a pátrání o co vlastně jde, jsou k ničemu. Pokud chce nějakou radu, musí napsat jasnou otázku i s citací zákona, podle kterého se její služební poměr řídí. Nějak mi přijde, že to snad ani neví. A my se tady budeme zbytečně pídit a dohadovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).