Dobrý den, jsme plátci kvartálního DPH. Nyní máme obrat na hranici 10 mil. Kč, proto řeším, zda musíme přejít na měsíční plátce DPH či ne. Náš daňový poradce mi poradil, že mám pro toto rozhodnutí spočítat v daňovém přiznání řádky č. 1, 2, 20 až 26 a 50. Tak dostanu skutečný údaj, podle kterého to počítá i FÚ. Já si však nejsem jistá, zda spočítat jen částky základu daně nebo i částku daň. Mohla bych poprosit o radu?Děkuji.
25. 1. 2018 8:28
Dobrý den,
jsme plátci kvartálního DPH. Nyní máme obrat na hranici 10 mil. Kč, proto řeším, zda musíme přejít na měsíční plátce DPH či ne.
Náš daňový poradce mi poradil, že mám pro toto rozhodnutí spočítat v daňovém přiznání řádky č. 1, 2, 20 až 26 a 50. Tak dostanu skutečný údaj, podle kterého to počítá i FÚ. Já si však nejsem jistá, zda spočítat jen částky základu daně nebo i částku daň. Mohla bych poprosit o radu?Děkuji.