Hlavní navigace

Daň z nabytí nemovitosti

• (neregistrovaný) 217.75.217.---

28. 1. 2018 14:48

Dobrý den, prosím o radu. Absolutně se neorientuji v předmětné dani. Mám pocit, že dřív bylo všechno jasné a srozumitelné (někdy před 10let, když jsem počítala naposledy), ale teď ničemu nerozumím. Z čeho se počítá? Mám kupní smlouvu na nemovitost (RD, vč. zahrady), kde je uvedena kupní cena. Budu mít i znalecký posudek. Z čeho zaplatím daň? Úplně mě mate nějaká směrná hodnota, apod. Ač čtu pokyny k vyplnění přiznání stále dokola, stále nerozumím. Poradíte, prosím :-/

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2018 17:44

henia (neregistrovaný) 37.188.164.---

Re: Daň z nabytí nemovitosti
      Máte pravdu, je to strašné, daň z nemovitosti musíte vyplnit, jak normálně, a pak daň z nabytí - a tiskopis abyste s lupou hledala, a stejně na portále nenajdete. Je to trochu extra, a vyplňování - hrůza. Sumu prý spočítá FÚ, tak jsem vytiskla jen vyplněný tiskopis a zítra uvidíme.
      http://smernahodnota.financnisprava.cz/

• 29. 1. 2018 6:03

h,p (neregistrovaný) 77.92.222.---

Re: Daň z nabytí nemovitosti
      Dobrý den,
      pokud budete mít znalecký posudek, nemusí Vás směrná hodnota vůbec zajímat. Na stránkách Finanční správy si stáhněte tiskopis daňového přiznání + přílohu N. V příloze N vyplníte, že chcete použít cenu zjištěnou a v tabulce číslo 2 pak cenu sjednanou podle kupní smlouvy a cenu zjištěnou podle znal. posudku. Zbytek už tiskopis dopočítá za Vás. Daň z ř. 10 přenesete do daň. přiznání a doplníte jméno, RČ adresu, název katastrálního úřadu, datum převodu atd. Není to nic těžkého, pokud nemáte nějaké speciality.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).