Hlavní navigace

Potvrzení zaměstnavatele 2 z popl.

  • (neregistrovaný) 88.101.156.---

    30. 1. 2018 14:20

    prosím pokud není změna, má podle mne potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků neomezenou platnost. Stejně po mne každý rok zaměstnanci vyžadují nová a nová potvrzení. Př.pokud je na původním potvrzení neuplatňuje od 5/2016 ... a nenahlásí změnu, je podle mne platné. Máte jiný názor, Nebo otrocky vyplňujete vždy neupl. od 5/2016 od 1/2017 od 1/2018? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2018 14:39

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: potvrzení zaměstnavatele 2 z popl.
      Pokud zaměstnanec mého klienta potřebuje potvrzení pro nového zaměstnavatele druhého z poplatníků (prostě pro zaměstnavatele manželky atd.), tak samozřejmě potvrzení vystavím.

      Pokud zaměstnanec mého klienta potřebuje potvrzení pro stávajícího zaměstnavatele druhého z poplatníků (pro zaměstnavatele manželky atd.), tak nevypisuji stále nová a nová potvrzení, ale klientovi předám pro jeho zaměstnance kopii původního potvrzení + vytištěné znění ZDP § 38 odst. 5) "Jestliže se změnily skutečnosti rozhodné pro přiznání nezdanitelné části základu daně podle § 15, slevy na dani podle § 35ba nebo daňového zvýhodnění, předloží poplatník nové doklady prokazující platnost nároku na odpočet."

      Pokud i přesto je stále požadavek na nové potvrzení, tak před vystavením seznámím klienta s tím, že toto je již nad rámec naší smlouvy a kolik ho bude toto potvrzení stát.

    • 30. 1. 2018 14:50

      Jarč. (neregistrovaný) 88.101.156.---

      Re: děkuji
      >>prosím pokud není změna, má podle mne potvrzení
      >>zaměstnavatele druhého z poplatníků neomezenou
      >>platnost.
      >>Stejně po mne každý rok zaměstnanci vyžadují nová a
      >>nová
      >>potvrzení. Př.pokud je na původním potvrzení
      >>neuplatňuje od 5/2016 ... a nenahlásí změnu, je podle
      >>mne
      >>platné. Máte jiný názor, Nebo otrocky vyplňujete vždy
      >>neupl. od 5/2016 od 1/2017 od 1/2018? Děkuji
      >
      >Pokud zaměstnanec mého klienta potřebuje potvrzení pro
      >nového zaměstnavatele druhého z poplatníků (prostě pro
      >zaměstnavatele manželky atd.), tak samozřejmě
      >potvrzení vystavím.
      >
      >Pokud zaměstnanec mého klienta potřebuje potvrzení pro
      >stávajícího zaměstnavatele druhého z poplatníků (pro
      >zaměstnavatele manželky atd.), tak nevypisuji stále
      >nová a nová potvrzení, ale klientovi předám pro jeho
      >zaměstnance kopii původního potvrzení + vytištěné znění
      >ZDP § 38 odst. 5) "Jestliže se změnily skutečnosti
      >rozhodné pro přiznání nezdanitelné části základu daně podle
      >§ 15, slevy na dani podle § 35ba nebo daňového
      >zvýhodnění, předloží poplatník nové doklady prokazující
      >platnost nároku na odpočet."
      >
      >Pokud i přesto je stále požadavek na nové potvrzení,
      >tak před vystavením seznámím klienta s tím, že toto je
      >již nad rámec naší smlouvy a kolik ho bude toto
      >potvrzení stát.
      >

    • 1. 2. 2018 11:04

      P. (neregistrovaný) 77.48.26.---

      Re: děkuji
      Dobrý den, já se ještě přidám s jedním dotazem. Když je družka na mateřské dovolené a mám od ní podepsané prohlášení, že neuplatňuje slevu na dítě, musím toto prohlášení mít potvrzené i od jejího bývalého zaměstnavatele?

    • 1. 2. 2018 11:26

      .

      Re: děkuji
      Mateřská dovolená je volno u zaměstnavatele. Takže buď má zaměstnavatele, nebo nečerpá mateřskou dovolenou. Na položený dotaz nelze odpovědět ano/ne

    • 1. 2. 2018 12:16

      P. (neregistrovaný) 77.48.26.---

      Re: děkuji
      >>>>>prosím pokud není změna, má podle mne potvrzení
      >>>>>zaměstnavatele druhého z poplatníků neomezenou
      >>>>>platnost.
      >>>>>Stejně po mne každý rok zaměstnanci vyžadují nová a
      >>>>>nová
      >>>>>potvrzení. Př.pokud je na původním potvrzení
      >>>>>neuplatňuje od 5/2016 ... a nenahlásí změnu, je
      >>>>>podle
      >>>>>mne
      >>>>>platné. Máte jiný názor, Nebo otrocky vyplňujete vždy
      >>>>>neupl. od 5/2016 od 1/2017 od 1/2018? Děkuji
      >>>>
      >>>>Pokud zaměstnanec mého klienta potřebuje potvrzení
      >>>>pro
      >>>>nového zaměstnavatele druhého z poplatníků (prostě
      >>>>pro
      >>>>zaměstnavatele manželky atd.), tak samozřejmě
      >>>>potvrzení vystavím.
      >>>>
      >>>>Pokud zaměstnanec mého klienta potřebuje potvrzení

      >>>>pro
      >>>>stávajícího zaměstnavatele druhého z poplatníků (pro
      >>>>zaměstnavatele manželky atd.), tak nevypisuji stále
      >>>>nová a nová potvrzení, ale klientovi předám pro jeho
      >>>>zaměstnance kopii původního potvrzení + vytištěné
      >>>>znění
      >>>>ZDP § 38 odst. 5) "Jestliže se změnily skutečnosti
      >>>>rozhodné pro přiznání nezdanitelné části základu daně
      >>>>podle
      >>>>§ 15, slevy na dani podle § 35ba nebo daňového
      >>>>zvýhodnění, předloží poplatník nové doklady
      >>>>prokazující
      >>>>platnost nároku na odpočet."
      >>>>
      >>>>Pokud i přesto je stále požadavek na nové potvrzení,
      >>>>tak před vystavením seznámím klienta s tím, že toto
      >>>>je
      >>>>již nad rámec naší smlouvy a kolik ho bude toto
      >>>>potvrzení stát.
      >>>>
      >>Dobrý den, já se ještě přidám s jedním dotazem. Když
      >>je družka na mateřské dovolené a mám od ní podepsané
      >>prohlášení, že neuplatňuje slevu na dítě, musím toto
      >>prohlášení mít potvrzené i od jejího bývalého
      >>zaměstnavatele?
      >
      >Mateřská dovolená je volno u zaměstnavatele. Takže buď
      >má zaměstnavatele, nebo nečerpá mateřskou dovolenou.
      >Na položený dotaz nelze odpovědět ano/ne
      >
      A jestliže je OSVČ, tak jak postupovat v tomto případě?

    • 1. 2. 2018 12:39

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: OSVČ_družka_potvrzení
      Takže je družka OSVČ a pobírá peněžitou podporu v mateřství = nepodniká x má přerušenou živnost x nemá přerušenou živnost a zaměstnává "zástupce",... ?
      Nebo pobírá rodičovský příspěvek?

    • 1. 2. 2018 12:48

      P. (neregistrovaný) 77.48.26.---

      Re: OSVČ_družka_potvrzení
      Špatně jsem položila tento dotaz. To je druhý případ, který zde mám. Mám tu manželku zaměstnance, která nemá zaměstnavatele, je osvč a má částečný invalidní důchod. Jaké potvrzení mám mít od ní?

    • 1. 2. 2018 13:04

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: OSVČ_potvrzení
      Dle mého názoru od ní nemůžete zaměstnavatel jejího manžela vyžadovat žádné potvrzení či čestné prohlášení. Musí postačit prohlášení jejího manžela v Prohlášení poplatníka daně, že ona daňové zvýhodnění na děti nepobírá.

    • 1. 2. 2018 13:07

      P. (neregistrovaný) 77.48.26.---

      Re: OSVČ_potvrzení
      Děkuji za odpověď. Přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).