Hlavní navigace

Stihneme změnit kal.rok na hospodářský?

  • 78.102.138.---

    3. 2. 2018 10:41

    Dobrý den, prosíme o radu. Jsme malé sro s kalendářním rokem. Fungujeme už několik let. Hodilo by se nám změnit účetní období z kalendářního na hospodářský, abychom uzavírali účetní knihy až ke 30.6. Pokud nic nezměníme, musíme do 3.dubna 2018 podat přiznání k DPPO za 2017.

    Chceme se zeptat, jestli je možno ještě to změnit tak, že bychom si teď jako měli to přechodné období v délce 18 měsíců a že bychom podávali přiznání až 1.října 2018 za období 1.1.2017 - 30.6.2018. Je toto prosím ještě možné? Nebo jsme si už vzpomněli pozdě?

    Za další roky bychom podávali přiznání vždy za období červenec jednoho roku až červen dalšího roku, to by nám vyhovovalo.

    Předem velice děkujeme za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2018 13:42

      alen1 (neregistrovaný) 77.234.40.---

      Re: Stihneme změnit kal.rok na hospodářs
      zákon o účetnictví §3 odst. 5
      Uplatnit hospodářský rok lze pouze po oznámení záměru změny účetního období místně příslušnému správci daně z příjmů nejméně 3 měsíce před plánovanou změnou účetního období nebo před koncem běžného účetního období, a to podle toho, který z termínů nastává dříve, jinak účetní období zůstává nezměněno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).