Hlavní navigace

Úroky z úvěru

  • (neregistrovaný) 90.183.134.---

    5. 2. 2018 8:12

    Dobrý den,

    vzala jsem si úvěr na koupi bytu.Byt je ted napsaný na dceru.Od banky mi přišel výpis o úrocích z úvěru, kde píšou,že si můžu úroky odečíst z daní.Můžete mi prosím poradit,jestli na to mám nárok,když nejsem majitelka bytu a popř. jaké všechny doklady a potvrzení bych si měla připravit nebo vyběhat pro mzdovou účetní?Děkuji předem moc.
    Lilka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2018 9:48

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: úroky z úvěru na koupi_"nevlastník"
      Ve Vašem případě není splněna základní podmínka pro možnost uplatnění úroku jako nezdanitelné části základu daně - vlastnictví.

      ZDP § 15 odst. 4)
      "Jde-li o předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) a e), může být základ daně snížen pouze ve zdaňovacím období, po jehož celou dobu poplatník předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) vlastnil ..."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).