Hlavní navigace

Paušál-sleva na děti

  • (neregistrovaný) 82.144.159.---

    5. 2. 2018 9:11

    Dobrý den, můžete mi prosím někdo potvrdit a nebo vyvrátit tuto skutečnost:
    jestliže mám jako OSVČ příjem do 1 mil. korun a využiji paušál 80 %, můžu využít uplatnění slevy na děti a manželku? Nějak jsem se v tom daňovém balíčku zamotala. Děkuji a prosím polopaticky!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2018 10:06

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: výdaje % z příjmů_daň.zvýhod.na děti
      Můžete mít příjem klidně dva miliony. Nebo pět milionů. A stále můžete uplatnit výdaje procentem z příjmů podle § 7 odst. 7) ZDP + současně uplatnit daňové zvýhodnění na děti, případně slevu na manželku. Jediné, co je omezené, je maximální výše výdajů.

      Pokud v DAP za rok 2017 uvedete, že uplatňujete výdaje procentem z příjmů a současně chcete uplatnit daňové zvýhodnění na děti, případně slevu na manželku, tak můžete uplatnit výdaje % z příjmů v maximální výši
      * Podnikatelé v zeměd. výrobě, lesním a vodním hospodářství a řemeslné živnosti / maximálně výdaje ve výši 800 tis. Kč
      * Ostatní živnostníci / maximálně výdaje ve výši 600 tis. Kč

    • 5. 2. 2018 10:50

      pavča (neregistrovaný) 82.144.159.---

      Re: výdaje % z příjmů_daň.zvýhod.na děti
      >>Dobrý den, můžete mi prosím někdo potvrdit a nebo
      >>vyvrátit tuto skutečnost:
      >>jestliže mám jako OSVČ příjem do 1 mil. korun a
      >>využiji paušál 80 %, můžu využít uplatnění slevy na
      >>děti a
      >>manželku? Nějak jsem se v tom daňovém balíčku
      >>zamotala. Děkuji a prosím polopaticky!
      >
      >Můžete mít příjem klidně dva miliony. Nebo pět
      >milionů. A stále můžete uplatnit výdaje procentem z příjmů
      >podle § 7 odst. 7) ZDP + současně uplatnit daňové
      >zvýhodnění na děti, případně slevu na manželku. Jediné, co
      >je omezené, je maximální výše výdajů.
      >
      >Pokud v DAP za rok 2017 uvedete, že uplatňujete výdaje
      >procentem z příjmů a současně chcete uplatnit daňové
      >zvýhodnění na děti, případně slevu na manželku, tak
      >můžete uplatnit výdaje % z příjmů v maximální výši
      >* Podnikatelé v zeměd. výrobě, lesním a vodním
      >hospodářství a řemeslné živnosti / maximálně výdaje ve výši
      >800 tis. Kč
      >* Ostatní živnostníci / maximálně výdaje ve výši 600
      >tis. Kč
      >Moc děkuji za odpověď. Nevěřila jsem až takové vstřícnosti ze strany státu. Že by se blýskalo na dobré časy?

    • 5. 2. 2018 12:37

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: výdaje % z příjmů_daň.zvýhod.na děti
      Jako vždy - nic není černo-bílé
      Zkuste si propočítat, kolik zaplatí OSVČ s příjmem cca 2.mil. Kč v roce 2017 na daních + sociálním pojištění + zdravotním pojištění v případě, kdy využije možnosti uplatnění daňového zvýhodnění na dítě a v případě, kdy ho nevyužije - a naposledy naopak využije možnosti mít vyšší max.výdaje % z příjmů.
      Propočetla jsem si to před chvílí na stránkách schekonom.cz a docela jsem koukala, jaký je rozdíl v celkových odvodech

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).