Hlavní navigace

Nájem §9 plátce DPH

  • (neregistrovaný) 46.13.38.---

    6. 2. 2018 10:52

    Fyzická osoba, vede daňovou evidenci, plátce DPH má příjmy dle § 7 a dále příjmy z pronájmu, které zdaňuje v § 9. Je třeba se při fakturování pronájmu plátci, který bude zdaněn v § 9 (nemovitost není součástí obchodního majetku) "chovat" jako plátce DPH a tudíž nájem fakturovat buď jako osvobozený či s 21 % DPH? Nebo je možné se při fakturování pronájmu "chovat" jako neplátce?

    Další otázka: jak postupovat při účtování spotřeby energií, s DPH nebo bez?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2018 11:01

      allli

      Re: Nájem §9 plátce DPH
      obchodní majetek je v ZDPH definován odlišně - viz §4/4/c ZDPH
      nájem buď s DPH nebo osvobozený dle §56a ZDPH
      spotř. energií s DPH

    • 6. 2. 2018 11:05

      allli

      Re: Nájem §9 plátce DPH
      a takto je to uvedeno i v §4/4/c ZDPH?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).