Hlavní navigace

Podrozvahové účtování

• (neregistrovaný) 213.192.19.---

7. 2. 2018 13:17

Dobrý den, používáte podrozvahové účtování? K čemu? Z uvedených věcí se nás nic netýká, ale potřebovali bychom v rámci firmy přeúčtovávat z jedné zakázky na druhou (nula od nuly). Chtěla jsem použít účet 586, ale bylo mi řečeno, že lepší bude účtovat přes účty ř. 7... Děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2018 13:38

.. (neregistrovaný) 185.115.9.---

Re: Podrozvahové účtování
      Ano, používám podrozvahové účtování u všech klientů.
      Na podrozvahových účtech eviduji např.
      stavy drobného hmotného a nehmotného majetku
      budoucí splátky leasingu
      odepsané závazky, odepsané pohledávky
      ručení, záruky, ...
      .. věci, které musí být uvedeny v Příloze v účetní závěrce a nejsou na rozvahových účtech
      dále např. daňovou ztrátu, kterou lze ještě využít
      ........

Pokud bych měla provést přeúčtování nákladů či výnosů z jedné zakázky na druhou, tak bych nepoužila účty třídy 7,
      ale účet 395 vnitřní zúčtování

• 7. 2. 2018 14:02

(neregistrovaný) 213.192.19.---

Děkuji. Nám se jedná o provoz naší nákladní techniky, která jezdí po různých stavbách a kterou si evidujeme na zakázce doprava (ta je samozřejmě ve ztrátě), a zakázky jsou v podstatě o tuto částku v plusu. Tak jsme z této zakázky chtěli náklady přerozdělit na jednotlivé stavby a tím bychom i viděli, jak a jestli se nám vyplatí mít tyto stroje vlastní, nebo si je pronajímat.

• 8. 2. 2018 8:07

LK (neregistrovaný) 77.242.90.---

Já bych to spíš viděla na účtování podle středisek. Technika bude na jednom středisku, stavební zakázky na jiném středisku. Pak budete provádět vnitropodnikovou fakturaci ve vašich vnitřních cenách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).