Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech

• 77.48.61.---

7. 2. 2018 14:52

Prosím o konzultaci,

mám zaměstnance, který má uzavřený pracovní poměr i dohodu o pracovní činnosti malého rozsahu. Potřebuji teď vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech. Program mi automaticky příjmy neslučuje. Mám vystavit jedno potvrzení se sloučenými všemi položkami, nebo mám vystavit ke každému příjmu potvrzení zvlášť?

Zaměstnanec podepsal prohlášení. DPČ je až od března roku 2017 a samozřejmě v některých měsících bylo odváděno SP a ZP a v jiných nebylo - dle výše dosaženého příjmu.

Zdaňováno bylo vždy v souhrnu u příjmu z pracovního poměru.

V reálu vychází samozřejmě obě varianty úplně nastejno. Samostatně nedává ani jedno potvrzení smysl - což vlastně ani potvrzení souhrnné (bez vysvětleného pozadí), tak snad jen že samostatná potvrzení by byla "přehlednější".

Nevím, jestli je striktně řešeno zákonem, nebo jestli vycházet z logiky věci, že pokud jako zaměstnavatel vydávám potvrzení o příjmech za rok 2017 mělo by být tedy jedno a souhrnné pro všechny příjmy aby nemohlo dojít ke zneužití...

Děkuji za názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2018 14:58

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
      Vystavíte jedno souhrnné potvrzení - jak byste při rozdělených potvrzeních chtěl rozpočítávat daň a a slevu, když daníte dohormady?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).