Hlavní navigace

Vklad a vyjmutí auta z podnikání

  • (neregistrovaný) 185.19.2.---

    8. 2. 2018 11:28

    dobrý den,

    prosím - FO vložila do podnikání automobil - cena 18.000 Kč (drobný majetek), auto rok pronajímáno další osobě - v dalším roce vyjmuto z podnikání - jak by to bylo nyní, pokud FO bude chtít auto prodat ? Bude prodej zdaněn dle § 10 a v celé prodejní ceně ??

    Děkuji a přeji hezký den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2018 14:14

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: vklad a vyjmutí auta z podnikání
      Ano, do 5 let od vyřazení auta z OM musíte prodej zdanit, v případě odpisovaného dlouhodobého majetku by byla výdajem ZC, takhle to vidím, tak, že zdaní celý příjem bez uplatnění výdajů, a to v § 10

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).