Hlavní navigace

Fotovoltaika

  • (neregistrovaný) 37.188.189.---

    8. 2. 2018 18:06

    Dobrý den, zaměstnanec má k zaměstnání ještě příjmy z fotovoltaiky - panely na střeše svého RD. V minulých letech je zdaňoval podle §7. Nyní se prý tyto příjmy zdaňují podle §10. Je to skutečně tak? Přehledy na OSSZ a ZP tedy již podávat nemusí? Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 2. 2018 19:25

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: fotovoltaika
      Vloni se tady o zařazení příjmů FVE (§ 7 x § 10) diskutovalo okolo termínu pro podání DAP opravdu hodně. Zkuste se zde podívat do historie, hlavně na příspěvky pana Pavla.
      Můžete si také prostudovat Zápis z jednání Koordinačního výboru s Komorou daňových poradců ČR ze dne 10.5.2017 / 495/25.01.17 Režim zdanění příjmů fyzických osob z provozu výroben elektřiny, ke kterému není vyžadována licence udělovaná Energetickým regulačním úřadem.
      Nebo se podívat na Sdělení ke zdanění příjmů plynoucích fyzické osobě z provozu výrobny elektřiny Finanční správy z 31. března 2017.
      V příspěvcích pana Pavla je to ale lépe a srozumitelněji vysvětleno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).