Hlavní navigace

Zaměstnanec zemřel - roční zúčt.daní

  • (neregistrovaný) 185.75.136.---

    13. 2. 2018 10:46

    Dobrý den,
    prosím o radu...
    Mohu udělat roční zúčtování daně za rok 2017 našemu zaměstnanci,který loni zemřel a přijde o to požádat jeho rodina?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2018 10:58

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: zaměstnanec zemřel - roční zúčt.daní
      Ne. Mohou podat daňové přiznání, mělo by být podáno do 3 měsíců od úmrtí.

    • 13. 2. 2018 11:01

      Sofie2107 (neregistrovaný) 185.75.136.---

      Re: zaměstnanec zemřel - roční zúčt.daní
      Děkuji Vám moc paní Jasná. Je to již déle než 3 měsíce....mám jim tedy myslíte vytisknout potvrzení o příjmech a poslat je na FU, pokud by jim to tam "prošlo"?

    • 13. 2. 2018 11:02

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: zaměstnanec zemřel - roční zúčt.daní
      Ne, nemůžete

      Podání DAP za zesnulého

      Daňový řád
      § 239a Přechod daňové povinnosti u fyzických osob
      § 239b Plnění daňové povinnosti osobou spravující pozůstalost

      Zákon o daních z příjmů
      § 38gb odst. 2)

      Podrobný článek k tomuto tématu
      http://www.dan-poradce.cz/informace/Info72.pdf

    • 13. 2. 2018 11:10

      Sofie2107 (neregistrovaný) 185.75.136.---

      moc děkuji
      >>Dobrý den,
      >>prosím o radu...
      >>Mohu udělat roční zúčtování daně za rok 2017 našemu
      >>zaměstnanci,který loni zemřel a přijde o to požádat
      >>jeho
      >>rodina?
      >
      >Ne, nemůžete
      >
      >Podání DAP za zesnulého
      >
      >Daňový řád
      >§ 239a Přechod daňové povinnosti u fyzických osob
      >§ 239b Plnění daňové povinnosti osobou spravující
      >pozůstalost
      >
      >Zákon o daních z příjmů
      >§ 38gb odst. 2)
      >
      >Podrobný článek k tomuto tématu
      >http://www.dan-poradce.cz/informace/Info72.pdf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).