Hlavní navigace

Prodej domu zdanění

  • (neregistrovaný) 78.108.155.---

    15. 2. 2018 22:32

    Dobrý den,
    Prodej domu,po 5 letech od nabytí,prostředky budou použity
    na pořízení nového domu na bydlení
    je tento příjem osvobozen?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2018 8:26

      katka2 (neregistrovaný) 79.158.179.---

      Re: Prodej domu zdanění
      Více než 5 let? Nebo přesně 5 let, nebo o fous méně? Bydlel tam před prodejem?

    • 16. 2. 2018 9:41

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Prodej domu zdanění_FO_4/1/b
      Pak by mohl být příjem z prodeje domu osvobozen podle § 4 odst. 1) písmeno b) ZDP
      A to, jak je či bylo naloženo s přijatými penězi, se nemusí řešit.

      Doplňující otázka - přečtete si výše uvedený §, zda jsou splněny podmínky pro osvobození - jsou?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).